Reklama

Ducati 1199 Panigale koncept Café raceru od AD Koncept Hlavní obrázek k článku: Ducati 1199 Panigale koncept Café raceru od AD Koncept

Někdy je docela škoda, že koncepty z dílny francouzského designového studia AD Koncept jsou pouze virtuální motocykly.

Docela bych si dokázala představit, jak v mojí garáži stojí tahle vyšperkovaná Ducati a hned vedle ní Kawasaki Ninja H2R. Představa je to krásná, ale zpátky na zem do reality. AD Koncept velmi rád přetváří unikátní motocykly do ještě větších skvostů, ostatně o tom se můžete přesvědčit na jejich stránkách. Některé stroje už jsou tedy až tak extrémní, že by se na nich v běžném provozu ani nedalo jezdit, ale o to francouzským designérům vůbec nejde. Nechávají svoji představivost běžet na plné obrátky, aniž by přemýšleli o funkční a praktické stránce věci.

Jejich posledním dílem je café racer postavený z Ducati 1199 Panigale, poněkud úsměvné, když si to představíte v reálu, jak se proplétáte městem na této stavbičce a pod s sebou máte stroj s obsahem 1285 kubíků a výkonem 205 koní, který byste mnohem raději proháněli někde mimo rušnou civilizaci. Hoši z AD Konceptu se toho nezalekli a postavili rovnou bike, kde je motor samonosnou jednotkou rámu. Svlékli Panigale z kabátu a ponechali ji pěkně nahatou, usekli jí ocasní část, dali jí mohutnou jednostrannou kyvku a vyšperkovali to luxusními kovanými ráfky.

Vidět sportovní motocykl bez kompletní kapotáže je tak trochu nezvyklé, ale v případě tohoto kafáče je to přímo nutností. Designéři se rozhodli pro retro styl, který jemně doladili starým logem Ducati na klenuté nádrži a my jen můžeme konstatovat, dobrá volba pánové. Docela mě mrzí, že zveřejnili pouze jeden obrázek a nemůžeme se podívat, jak by vypadal motocykl zezadu a zepředu a hlavně mě zajímá jak by asi vypadal jeho přední světlomet. Nejspíš nám pánové z AD Konceptu nechali také prostor pro naši fantazii.

Ducati 1199 Panigale koncept AD KonceptLogin Přihlásit Registrace ›