Reklama

Departed od Custom Works Zon: s novým dvouválcem od BMW Hlavní obrázek k článku: Departed od Custom Works Zon: s novým dvouválcem od BMW

Poněkud netradiční formu zvolilo BMW Motorrad k představení nového konceptu motoru boxer. Oslovili celosvětově uznávanou japonskou firmu Custom Works Zon, poskytli jim prototyp motoru a nechali je vymyslet, jaký obal tomuto dvouválcovému srdci vymyslí.

Yoshikazu Ueda a Yuichi Yoshizawa stojí za zrodem firmy Custom Works Zon a za více než patnáct let společné práce se mohou pyšnit několika oceněními za jejich stavby. Patří mezi nápadité designéry, ale zároveň staví motocykly, se kterými můžete směle vyrazit na výlet a ne je mít vystavené pouze doma.

1 BMW Departed Custom Works Zon (4)1 BMW Departed Custom Works Zon (9)1 BMW Departed Custom Works Zon (11)

Celosvětové představení si dvouválec usazený v motocyklu pojmenovaným Departed prožil na výstavě Mooneyes Show v japonské Yokohamě a získal tu mezi 650 vystavenými exponáty motocyklů hlavní cenu Best of Show Motorcycle. Diváky zaujal svými štíhlými proporcemi a stavbou připomínající slavné motocykly Ernsta Henna z dvacátých let minulého století. Za zmínku také stojí atraktivní kovaná hliníková kola s netypickými rozměry, vpředu má 21 palců, vzadu 22.

1 BMW Departed Custom Works Zon (8)1 BMW Departed Custom Works Zon (23)1 BMW Departed Custom Works Zon (13)

Nejdominantnějším prvkem je tu však nový prototyp dvouválcového motoru boxer od mnichovského výrobce. BMW Motorrad je však skoupé na slovo a zatím nezveřejnilo žádné technické údaje k tomuto agregátu. Pracovní označení si nese R18 a tak nás logicky napadá, jestli to nebude třeba označení pro objem 1,8 litru. Motor by mohl sloužit jako pohonná jednotka pro cruisery a BMW by tak rozšířilo nabídku o další kategorii, která jim v nabídce chybí a oslovovat tím i jiné zákazníky. Kdo ví, budeme si muset ještě chvíli počkat na oficiální vyjádření.

1 BMW Departed Custom Works Zon (7)1 BMW Departed Custom Works Zon (1)1 BMW Departed Custom Works Zon (2)1 BMW Departed Custom Works Zon (3)1 BMW Departed Custom Works Zon (5)1 BMW Departed Custom Works Zon (6)1 BMW Departed Custom Works Zon (10)1 BMW Departed Custom Works Zon (12)1 BMW Departed Custom Works Zon (14)1 BMW Departed Custom Works Zon (15)1 BMW Departed Custom Works Zon (16)1 BMW Departed Custom Works Zon (17)1 BMW Departed Custom Works Zon (18)1 BMW Departed Custom Works Zon (19)1 BMW Departed Custom Works Zon (20)1 BMW Departed Custom Works Zon (21)1 BMW Departed Custom Works Zon (22)1 BMW Departed Custom Works Zon (24)Login Přihlásit Registrace ›