Reklama

Čechie-Böhmerland: znovuzrození prvorepublikové značky Hlavní obrázek k článku: Čechie-Böhmerland: znovuzrození prvorepublikové značky

Původně to byla jen touha, možná i trochu vlastenectví, mít doma unikátní historický motocykl značky Čechie-Böhmerland. Pak se však v hlavě jeho majitele, pana Petera Knoblocha zrodil nápad, že by se mohl pokusit o jeho znovuzrození a postavit si svůj vlastní stroj.

Původní motocykly se vyráběly v letech 1924 až 1939 v Krásné Lípě, majitelem značky byl pan Albin Hugo Liebisch a z jeho dílny vyjelo více než tři tisíce strojů. Mezi nimi bylo i několik rarit, jako třeba nejdelší motocykl světa, který měřil úctyhodných 3,2 metru a mohli na něm jet rovnou tři osoby. O několik let později přesouvá Liebisch výrobu do Kunratic u Šluknova. Motocykly byly poháněny motory o obsahu 350 ccm nebo 600 ccm a vyráběli se buď dvojmístné nebo třímístné.

1 Cechie Bohmerland projekt (1)1 Cechie Bohmerland projekt (2)

Na letošním Motosalonu v Praze představil pan Knobloch dva možné prototypy znovuzrozeného motocyklu a podle toho, který zaujme více diváků, pro ten se rozhodne. Oba stroje mají retro nádech a inspiraci si vzali u modelu z roku 1927, Čechie-Böhmerland Supersport 600 ccm. Ačkoliv původně nechtěl stavět další stroje kromě svého jediného, nakonec se rozhodl o postavení desetikusové série a dát tak šanci i dalším jedincům, kteří by chtěli vlastnit tento raritní stroj. Pozor však, objednat si jej budou muset do konce července letošního roku.

1 Cechie Bohmerland projekt (8)1 Cechie Bohmerland projekt (9)1 Cechie Bohmerland projekt (10)

Motocykl bude poháněn kapalinou chlazeným čtyřdobým jednoválcem o zdvihovém objemu 600 ccm s přeplňováním kompresorem. Celou stavbu, včetně výroby jednotlivých komponent, ať už rámu, kol nebo ostatních součástek, si zajistí sami. Každý stroj však bude unikátní, neboť se budou stavět přímo na zakázku a podle požadavků zákazníka. Budou si moci zvolit doplňky, barvu, materiál i typ kůže. Cena tohoto ručně stavěného motocyklu bude začínat na částce 1,5 milionu korun.

1 Cechie Bohmerland projekt (3)1 Cechie Bohmerland projekt (4)

1 Cechie Bohmerland projekt (11)1 Cechie Bohmerland projekt (6)1 Cechie Bohmerland projekt (7)1 Cechie Bohmerland projekt (5)2 Motosalon 2019 fotogalerie Praha (28)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama