KTM 350 EXC-F: speciální WESS edice Hlavní obrázek k článku: KTM 350 EXC-F: speciální WESS edice

KTM představuje speciální edici oblíbené offroadové třistapadesátky EXC-F s označením WESS. Není to nic jiného než zkratka World Enduro Super Series, jejímž aktuálním mistrem světa je tovární jezdec KTM, Manuel Lettenbichler. Kromě nového designu, má samozřejmě i novou, špičkovou výbavu.

WESS je unikátní šampionát, kde se kombinuje jak klasické enduro, tak i extrémní a navíc i cross country. Speciální edice vychází z modelu KTM 350 EXC-F, který nabízí obratnost a lehkost dvěstěpadesátky, ale sílu a kroutící moment silnějšího stroje. Motor DOHC o zdvihovém objemu 350 ccm váží pouhých 28 kilogramů.

1 KTM 350 EXC-F WESS (5)1 KTM 350 EXC-F WESS (6)1 KTM 350 EXC-F WESS Manuel Lettenbichler (1)

Limitka má dominantní oranžovou barvu s šedými prvky, doplněné o výrazné modré polepy. Modré je rovněž rovné, protiskluzové sedlo, ovšem rám nebo náboje kol jsou opět oranžové. Chladič motoru je vybaven větrákem a také krytem proti poškození. Rovněž motor má větší kryt než u standardního motoru.

Asi nejzásadnější změnou je přední 48mm vzduchová vidlice WP XACT. Ta totiž oproti standardním vidlím s pružinou používá v levé teleskopické vidlici stlačený vzduch ve dvou oddělených komorách. Jeho tlak si jednoduše upravíte pomocí ventilku umístěném nahoře. V pravé teleskopické vidlici je tlumičová patrona. Novinka je již v prodeji u všech dealerů KTM.

1 KTM 350 EXC-F WESS Manuel Lettenbichler (2)1 KTM 350 EXC-F WESS Manuel Lettenbichler (3)1 KTM 350 EXC-F WESS Manuel Lettenbichler (4) 1 KTM 350 EXC-F WESS (9)1 KTM 350 EXC-F WESS (7)1 KTM 350 EXC-F WESS (10)1 KTM 350 EXC-F WESS (8)

Zdroj: KTMLogin Přihlásit Registrace ›