Reklama

Zemřel Karel Hanika sr. Hlavní obrázek k článku: Zemřel Karel Hanika sr.

Ve věku 70-let dnes nečekaně zemřel v Brně bývalý vynikající motocyklový závodník Karel Hanika sr. Vraťme se aspoň několika větami k jeho skvělé kariéře:

Tento opravdu universální motocyklový jezdec se do historie republikového mistrovství zapsal poprvé v sezóně 1985, když s motocyklem Juventa obsadil ve 125-kách 5. místo. O rok později už s MBA skončil v šampionátu stříbrný, když vyhrál v Mostě a v Piešťanech. A v dalších sezónách to bylo následovně: 125 ccm: 1987 - 11. místo (Rotax); v tomto roce jsme ho ale mohli vidět třeba i v kubatuře 500 ccm. 1988 - opět 125 ccm - bronzový (+ vítězství v Prešově), 1989 - celkově 6. místo.

V roce 1992 nastává jeho druhé jaro, když začíná závodit v nové kubatuře, tedy v Superbike. Stává se mistrem ČR - s Kawasaki - po třech vítězných závodech - Brno a 2x Most. 1993 vyhrál tři úvodní závody Superbike - ale to bylo bohužel všechno, takže se umístil celkově až 6.

Nezapomínejme ale, že: Karel Hanika sr. měl určitě největší zásluhu na úspěších svého syna Karla Haniky jr., vítěze Red Bull Rookies Cupu 2013 a účastníka 46 závodů Grand Prix v Moto3/Moto2 a 2 jízd v šampionátu WorldSBK.

ČEST JEHO PAMÁTCE! a upřímnou soustrast celé rodině, tedy především manželce Vlaďce, Kájovi i Niccol.

Foto: Josef FaitLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama