Reklama

Zemřel Gene Romero Hlavní obrázek k článku: Zemřel Gene Romero

Ve věku 71 let zemřel jeden z nejpopulárnějších amerických motocyklových závodníků Gene Romero. Vítěz závodu 200 mil v Daytoně 1975 s motocyklem Yamaha TZ 750 byl miláčkem fanoušků a to nejen v Road-Racingu, ale i v závodech Dirt-Track.

Gene Romero patřil v éře «Kinga Kennyho» Robertse v 70. letech minulého století k nejpopulárnějším motocyklovým americkým závodníkům a třeba v závodech Dirt-Track při spektakulárním Mile-Race zajel s motocyklem Twin Harley Davidson rychlost 160 km/h.

Gene Romero měl od své přítelkyně přezdívku «Burrito» a stal se výstavním štítem tříválcového motocyklu Triumph 750, s kterým v Daytoně získal Pole-Position 1970 průměrem 253 km/h.

Později byl týmovým kolegou Kennyho Robertse ve stáji Yamaha USA, která byl charakteristická žluto-bílo-černou kapotáží. Kromě vítězství se strojem Yamaha od Dona Vesca v roce 1975 - Daytona, na sebe upozornil především při seriálu American Match Races, který se jezdil na Velikonoce na britských okruzích Brands Hatch, Mallory Park a Cadwell Park.

Gene Romero se velmi přátelil s Barrym Sheenem, mistrem světa 500 ccm 1976 a 1977.

Tento Američan vyhrál 1970 «AMA Grand National Championship», skládající se z celkem pěti disciplín: TT Steeple Chase, Short-Track, Mile Dirt Track, Half Mile Dirt Track a Road Racing, celkem obsahovalo toto mistrovství 27 AMA-Races. Celkový vítěz dostal cenu «Number One Plate».

Kariéra Romera trvala 16 sezón, vyhrál celkem 12 závodů «AMA National» a 1970 byl Romero zvolen «AMA Most Popular Rider».

Byl vždycky «cool», ačkoliv tehdy se tento výraz nepoužíval. Říkalo se o něm, že byl tak trochu blázen, ovšem do bláznovství svého největšího kamaráda Dave Aldany měl přece jen daleko. Ten totiž závodil v černé kombinéze, na které byla namalována bílá kostra v životní velikosti.

R.I.P. GeneLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama