Poslední rozloučení s Ralfem Waldmannem Hlavní obrázek k článku: Poslední rozloučení s Ralfem Waldmannem

Dnes se v německém Ennepetalu konalo poslední rozloučení s jedním z nejpopulárnějších jezdců Grand Prix posledních 30 let, s Ralfem Waldmannem. A zúčastnilo se ho neuvěřitelné množství smutečních hostů, včetně jeho největšího rivala Maxe Biaggiho.

Na titulním snímku můžete vidět, jak Ralf Waldmann korunuje po svém vítězném závodě na Phillip Islandu 1997 nového mistra světa Maxe Biaggiho. Biaggi se tehdy stal světovým šampiónem o pouhé 2 body právě před Waldmannem. Opakovala se tak situace z předchozí sezóny: Tehdy se jelo rovněž v Austrálii na okruhu Eastern Creek - vyhrál ovšem Biaggi před Waldmannem, ale mistrem světa se stal Biaggi o pouhých 6 bodů a opět před Waldmannem.

Mimochodem: Ralf Waldmann je pilotem s největším počtem vítězství - celkem vyhrál 20 závodů Grand Prix (6 ve 125-kách a 14 ve 250-kách), který ale nikdy nezískal titul mistra světa!

Na videu si můžete prohlédnout jeho nejslavnější závod: Jednalo se o race kubatury 250 ccm v Donington Parku, kdy si nechal Waldmann během závodu přezout suché gumy za mokré - v tu dobu doslova nevídaná věc - s obrovskou ztrátou se vydal do stíhacího závodu, který pak těsně na pásce dokázal vyhrát, když porazil pozdějšího mistra světa Oliviera Jacqueho.

Šestinásobný mistr světa Max Biaggi (46) se rovněž zúčastnil dnešního posledního rozloučení s Ralfem Waldmannem, které se konalo na evangelickém hřbitově v Ennepetalu-Voerde. Společně s legendárním technikem od Aprilie Gianni Sandim přiletěl Biaggi soukromým letadlem z Jižní Francie do Dortmundu a potom taxikem z Dortmundu do Ennepetalu-Voerde.

Kromě Biaggiho se dnešní smuteční události zúčastnili bývalí Waldmanovi soupeři, šéfové týmů a další smuteční hosté.

Smutečním songem byla píseň od Franka Sinatry «My way».Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama