Reklama

Livio Suppo místo Davide Brivia? Hlavní obrázek k článku: Livio Suppo místo Davide Brivia?

Kdo nahradí Davide Brivia u Suzuki? Jedno je jisté, v japonském týmu vznikne hodně nečekaným odchodem Brivia do F1 velká díra! Jako jeho nástupce je nejvíce skloňováno jméno bývalého týmového manažera Ducati a Hondy, Livia Suppa.

Šokován tak byl nejen ředitel projektu MotoGP u Suzuki Shinichi Sahara. Především jemu je jasné, že nástupce musí být nalezen co nejdříve!, vždyť testy MotoGP jsou na programu už v únoru. Jelikož přímo v řadách u Suzuki není žádný kandidát, tak se musí nástupce hledat jinde.

Jako nejpravděpodobnější kandidát je skloňováno jméno bývalého týmového manažera Ducati a Repsol Hondy Livia Suppa, který 2010 odešel od Ducati k Hondě a s Caseyem Stonerem a později s Marcem Marquezem dokázal získat několik titulů mistra světa MotoGP.

56-letý Ital se koncem roku 2017 rozhodl opustit paddock MotoGP a pro «Crash.net» potvrdil, že by se návratu do «první ligy» nebránil, pokud by ho Suzuki oslovila.

V posledních hodinách se ale objevilo nové jméno, Pablo Nieto! Aktuální manažer VR46 je prý nejvážnějším kandidátem na místo po Briviovi.

Zde se nabízí logická otázka: Mohl by jeho příchod pootevřít dveře u Suzuki pro tým MotoGP Valentina Rossiho? Španělský list «Mundo Deportivo» ho favorizuje a staví do pozice na «Pole Position»!

Syn třináctinásobného světového šampiona Angela Nieta už několik let řídí strukturu akademie VR46 v Moto3 a v Moto2 a s Francem Morbidellim a Peccou Bagnaiou získal dva tituly mistra světa v prostřední kubatuře Grand Prix.

Je to velmi disktrétní osobnost, je hodně pokorný a vyniká nadprůměrnými manažerskými osobnostmi. Ačkoliv je tým Suzuki reprezentantem japonské továrny, tak je to ve své podstatě italský tým, což by pro Pabla neměl být problém.

Pablo Nieto by mohl usnadnit partnerství Suzuki s VR46, tedy jako satelitního týmu na sezónu 2022.Login Přihlásit Registrace ›