Yamaha TY-E: elektrický trialový speciál Hlavní obrázek k článku: Yamaha TY-E: elektrický trialový speciál

Yamaha se svojí novinkou TY-E vstupuje do segmentu elektrických motocyklů. Model TY-E je výsledkem práce speciálního vývojového týmu Yamahy „Evolving R&D“, jehož inženýři se mohou v rámci části svého úvazku věnovat inovátorským projektům.

Trialový speciál Yamaha TY-E je ojedinělý svojí kombinací kompozitního rámu z materiálu CFRP (jde o polymer vyztužený uhlíkovými vlákny), který umožňuje zachování úzké stavby stroje a mimořádně kompaktního elektromotoru. Ten je spojený s vícelamelovou mechanickou spojkou, což je v případě elektrických motocyklů naprosto revoluční – a pro technickou jízdu v terénu nepostradatelné řešení.

1 Yamaha TY-E trial (1)1 Yamaha TY-E trial (3)1 Yamaha TY-E trial (4)

Výkon motoru zabírajícího od volnoběžných otáček tak bude možné si na překážkách citlivě dávkovat právě použitím spojky. O přísun energie se stará lehký a výkonný Li-Ion akumulátor usazený nad motorem. Hmotnost motocyklu připraveného k jízdě se pohybuje pod 70 kg.

1 Yamaha TY-E trial (12)1 Yamaha TY-E trial (13)1 Yamaha TY-E trial (14)

Yamahu TY-E a nově také kompletní tovární trialový tým Yamaha uvidíme v akci již na prvním závodě seriálu Trial-E ve francouzském Auronu 14. – 15. července a následně 20. – 21. července v belgickém Comblain au Pont. Do stupaček této revoluční elektrické šlapačky se spojkou se postaví zkušený japonský jezdec a vicemistr Japonska ve třídě IA Super, Kenichi Kuroyama, který si se strojem očividně skvěle rozumí, což si můžete ověřit na videu níže.

1 Yamaha TY-E trial (2)1 Yamaha TY-E trial (5)1 Yamaha TY-E trial (6)1 Yamaha TY-E trial (7)1 Yamaha TY-E trial (8)1 Yamaha TY-E trial (9)1 Yamaha TY-E trial (10)1 Yamaha TY-E trial (11)1 Yamaha TY-E trial (15)1 Yamaha TY-E trial (16)1 Yamaha TY-E trial (17)1 Yamaha TY-E trial (18)1 Yamaha TY-E trial (19)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama