Reklama

Swank Rally 700 od Deus Hlavní obrázek k článku: Swank Rally 700 od Deus

Terénní motocykl Swank Rally 700 je dílem známé volnomyšlenkářské customerské dílny Deus. Podařilo se jim postavit emocemi nabité enduro, které řádně otestovali na Rally of Sardinia.

Rozhodnutím nechat se u modelu Yamaha XSR700, jenž stál základem pro stavbu Swank Rally 700, inspirovat jeho historií se společnost Deus trefila do černého. Silný lineární točivý moment motoru o objemu 689 ccm a agilní lehký podvozek představují ideální základ nového stroje. Customeři namontovali na rám modelu XSR přední část z motocyklu Yamaha Super Ténéré 1200, včetně vidlice s 19" předním kolem. S ohledem na nižší hmotnost XSR700 byly použity měkčí pružiny. Vyvážené odpružení vzadu zajišťuje tlumič monoshock značky Öhlins. Vpředu i vzadu jsou kola Kineo opatřená drátěným výpletem a bezdušovými pneumatikami Metzeler Karoo, které zajišťují maximální záběr v terénu.

1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (2)1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (3)1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (4)

K ručně vyrobeným dílům patří hliníková nádrž, sedlo a hliníková kluzná deska. Přední a zadní blatníky Acerbis dotvářejí off-roadový retro styl. Plastové kryty rukou jsou upevněny hliníkovými držáky Acerbis. Swank Rally 700 o sobě dává vědět výrazným zvukem díky výfuku SC typu 2-1 vyrobenému na zakázku.

1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (7)1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (1)1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (10)

Motocykl Swank Rally 700 byl představen v květnu jako jedna z hvězd projektu Yard Built během motocyklového setkání The Reunion, které se konalo na historickém okruhu v italské Monze. Poté se vydal za dalším dobrodružstvím na závod Sardinia Swank Rally, vycházející z odkazu legendární Rally of Sardinia založené Renatem Zocchim v roce 1984 po návratu z Dakaru. Nabízí dvě třídy: pro historické a současné motocykly. Stroj Swank Rally 700 se v bojích se silnou konkurencí ukázal jako skvělá volba, neboť spojuje filozofii Faster Sons značky Yamaha, dokonalé úpravy společnosti Deus a vynikající jízdní vlastnosti řady XSR. Po úspěšném závodu na Sardinii vedla jeho další cesta do Biarritzu, na sluncem zalitý festival Wheels & Waves.

1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (5)1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (6)1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (8)1 Swank Rally 700 Deus Yamaha (9)Login Přihlásit Registrace ›