Redshift MX: elektrická kroska Hlavní obrázek k článku: Redshift MX: elektrická kroska

Je tu už téměř osm let, kdy americká firma Alta Motors, oznámila, že pracuje na ostrém elektrickém enduru. Konečně můžou hlásit, máme hotovo.

Kalifornská firma Alta Motors vznikla již v roce 2007 pod původním jménem BRD, ve své nabídce má dnes dva motocykly, závodní motardovou verzi s označením SM a klasickou krosku, čtvrtlitr MX. Jeden ze tří podílníků firmy, Marc Fenegstein, říká, že jim sice vývoj a výroba tohoto stroje zabrala osm let práce, ale nyní vám nabízí nejlepší enduro motocykl, který si za cenu 375 tisíc korun (15 tisíc am. dolarů) můžete na trhu pořídit.

„Redshift MX je zcela jiné enduro, než na které jste běžně zvyklí, je vybaveno tou nejlepší technologií, kterou nyní na trhu naleznete. Jakmile se na něj posadíte, zjistíte, že je pohodlné a po rozjetí vás uchvátí jeho snadné a jisté ovládání. Všechny zásadní komponenty, jako je motor a podvozek, byly vyvinuty přímo v továrně Alta Motors, ostatní díly použili od osvědčených výrobců,“ říká Fenegstein.

Hmotnost motocyklu s označením MX je 118 kg a jeho maximální rychlost je 130 km/h. Dojezd na plně nabitou baterii může být až dvě hodiny, v tomto případě záleží hlavně na tom, kudy jedete a jak moc taháte za plyn. Kapacita baterie je 5,2 kWh. Přední i zadní odpružení je plně stavitelné, přední kolo má 21 palců, zadní 19. Rozvor má 1455 mm a sedlo je ve výšce 940 mm nad zemí. Pokud by se prodávalo i u nás, mohl by to být docela zajímavý konkurent rakouskému KTM Freeride E.

1 Alta Motors Redshift MX21 Alta Motors Redshift MX31 Alta Motors Redshift MX41 Alta Motors Redshift MX51 Alta Motors Redshift MX61 Alta Motors Redshift MX7Login Přihlásit Registrace ›