Reklama

Moto Guzzi V85 TT 2019: Tutto Terreno Hlavní obrázek k článku: Moto Guzzi V85 TT 2019: Tutto Terreno

Před rokem jsme viděli koncept, jak by mohlo vypadat cestovní enduro, které by vyplnilo mezeru v nabídce ukončením výroby Stelvia. Rok se s rokem sešel a máme tu produkční verzi motocyklu V85 TT.

Má vše, co od motocyklu do jakýchkoliv terénů, italsky řečeno Tutto Terreno, potřebujete. Dlouhé zdvihy, stavitelný plexi štít a k tomu 21 litrovou nádrž, na kterou byste měli bez obav ujet více než 400 kilometrů. Od původního konceptu se vzhledově moc neliší a to jsme docela rádi, protože tenhle retro vzhled mu vážně sedí. Stejně tak jako dvojice kulatých předních světlometů. Je to jednoduše řečeno „klasické italské enduro“, mix off-roadových vlastností v italském designu.

1 Moto Guzzi V85 TT (11)1 Moto Guzzi V85 TT (2)1 Moto Guzzi V85 TT (3)

Ale nenechte se zmást jeho kabátem, pod ním se totiž skrývá pár novodobých elektronických prvků, jako je ABS, kontrola trakce, které se oboje přizpůsobuje každému z jízdních režimů Road, Rain a Off-Road. Na dlouhé přejezdy uvítáte možnost aktivace tempomatu.

Vše se vám zobrazuje na velkém barevném TFT displeji společně s dalšími ukazateli jako je rychlost, otáčky, dojezd na nádrž, zařazená rychlost nebo teplota okolního vzduchu. To však ještě není vše, pomocí bezdrátové technologie Bluetooth si můžete propojit motocykl s vaším chytrým telefonem.

1 Moto Guzzi V85 TT (1)1 Moto Guzzi V85 TT (4)1 Moto Guzzi V85 TT (5)

V robustním trubkovém rámu je jako samonosný prvek usazený zcela nový, vzduchem chlazený vidlicový dvouválec o zdvihovém objemu 850 ccm, pyšnící se výkonem 80 koní. Mimochodem s tímto motorem mají v Mandellu velké plány a hodlají jej montovat i do dalších modelů.

Zajímavou komponentou je asymetricky tvarovaná kyvná vidlice, která je pomocí jednoho zadního tlumiče propojena s šasí motocyklu, který bylo společně s nastavitelným odpružením navrženo tak, aby zajistil co nejvyšší možnou světlou výšku, ale zároveň také, aby jezdec bez větších problémů dosáhl ze sedla na zem. Samozřejmostí jsou vyplétaná drátěná kola, přední má 19 palců, zadní 17. S tím by se do lehčího terénu mohlo vyrazit, jen to obout na pořádné endurové pneumatiky.

1 Moto Guzzi V85 TT (7)1 Moto Guzzi V85 TT (9)1 Moto Guzzi V85 TT (10)

Uvidíme, jestli bude V85 TT zdatným nástupcem Moto Guzzi Stelvio. Do prodeje by se měl dostat v průběhu února a prodejní cena by měla být kolem 330 tis. korun. V nabídce by měl být v barevné trikoloře a také v černém provedení. Samozřejmostí bude také velký výběr doplňků jak pro vás, tak i pro váš motocykl, ať už to budou kufry, nebo zvučnější koncovka výfuku.

1 Moto Guzzi V85 TT (8)1 Moto Guzzi V85 TT (6)1 Moto Guzzi V85 TT (12)Login Přihlásit Registrace ›