L’Avventura po italsku od Walta Siegla Hlavní obrázek k článku: L’Avventura po italsku od Walta Siegla

Co se stane, když si Ital řekne, že by chtěl pořádnou mašinu do terénu? Tak třeba začne tím, že si vezme motocykl od Ducati poháněný vzduchem chlazeným motorem o obsahu 1100 ccm a kompletně jej odstrojí, aby měl jako malíř čisté plátno, na které namaluje dílo podle svých představ.

Nezůstane však pouze u jiné kapotáže, důležité jsou všechny prvky jako vidle s dlouhými zdvihy nebo pneumatiky se špalky, aby mohl projíždět i drsnější cesty. Potřebujete vyšší světlou výšku, tak je na místě obout zadní kolo na 17-palcové a přední na 21-palcové kolo. Přední světlomety dovybavit ochrannou krytkou, nezbytné jsou i kryty rukojetí a jakmile tuto transformaci doděláte, budete mít před sebou motocykl, který vás bude doslova prosit, abyste s ním jezdili blátem, brodili se potokem a dobývaly vrcholky hor.

1 Walt Siegel L Avventura (1)1 Walt Siegel L Avventura (5)1 Walt Siegel L Avventura (8)1 Walt Siegel L Avventura (2)

Tohle přesně je L’Avventura, stroj pocházející z dílny známého designéra Walta Siegla. Není to však žádná prvotina, na začátku roku jsme vám představovali Ducati Hypermotard inspirován Dakarem a tam kde Siegl skončil s nápady s Hypermotardem, tam L’Avventura začíná a pokračuje ještě dál. Podívejte se, jak si pohrál třeba s kyvnou vidlicí, jak přední blatník protáhl až pod chladič anebo jak zabalil spodek motoru do plechu, aby jej co nejvíce ochránil.

1 Walt Siegel L Avventura (3)1 Walt Siegel L Avventura (4)1 Walt Siegel L Avventura (6)1 Walt Siegel L Avventura (7)

Design je tak trochu v retro stylu a sluší mu i moderní špičaté LED směrovky. Walt Siegl však říká, že nepostavil L’Avventuru k tomu, aby vám doma stála na výstavce, ale aby jste ji pořádně zaneřádili od hlavy až k patě. Pro vaše jednodušší cestování máte přímo v přístrojovce zabudovanou GPS jednotku a jestli se vydáte na delší cestu za dobrodružstvím, věřte že s 30-ti litrovou nádrží urazíte notnou dávku kilometrů. Kdo by ji chtěl, musí si pospíšit, vyrobeno jich bude pouze omezené množství.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama