Reklama

Dokázali byste prodat vše a vyrazit s motocyklem kolem světa? Hlavní obrázek k článku: Dokázali byste prodat vše a vyrazit s motocyklem kolem světa?

Chce to určitě hodně velkou odvahu, vzít všechen svůj majetek a prodat ho. Oznámit zaměstnavateli, že si berete na pět let neplacené volno, zakoupit si jednosměrnou letenku do Indie, tam si pořídit plně vybavený motocykl Royal Enfield Himalayan a vyrazit s ním kolem světa. Pro muže to možná není nic extrémně těžkého, ale pro ženu?

Přesně tohle udělala Noraly Schoenmaker z Holandska ve svých 31 letech, prodala dům a motocykl a vyrazila na svou velkou cestu. Musíme však dodat, že zkušenosti z cestování má tato mladá dáma dostatečně velké. Svět už totiž jednou celý objela před deseti lety s batohem na zádech, kde pro její přepravu využívala veškeré možné způsoby dopravy. Když se vrátila z cest domů, vrátila se i zpět do jejího zaměstnání, kde pracovala jako geochemička. Vášeň pro cestování a poznávání nových míst ji však zůstala, ale zkusila to jednou stopou na stroji Ducati Monster 796.

1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (4)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (8)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (11)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (6)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (9)

Vloni vyrazila na tříměsíční dovolenou do Indie, kde si pro svoje cesty pronajala nový Royal Enfield Himalayan a cestování v jeho sedle i po krásách tamní země jí natolik uchvátilo, že se rozhodla pro absolvování cesty kolem světa. Vrátila se zpět do Holandska, v práci požádala o pětileté volno, prodala dům i motorku, objednala si v Indii plně vybaveného Himalayana, zakoupila jednosměrnou letenku a poslední den v loňském roce vyrazila na svoji vysněnou cestu kolem světa.

1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (7)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (1)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (10)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (3)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (5)

Nic však neponechala náhodě. Ještě před cestou absolvovala přímo v továrně Royal Enfield týdenní kurz pro mechaniky, aby si dokázala svůj motocykl ve většině případů opravit sama. Na Himalayana si ještě pořídila ochranné rámy a mřížky, řídící jednotku Powertronic, díky níž si může vybírat mezi dvěma jízdními režimy, vyhřívané rukojeti a kryty páček. Samozřejmostí je také navigace Garmin, se kterou bude pro ni cestování jednodušší. Na boční padací rámy si nechala vyrobit úchyty pro dva pětilitrové kanystry na benzín.

1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (12)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (13)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (14)1 Itchy Boots Noraly Schoenmaker (2)

Své první kilometry směrovala na východ do Thajska a Malajsie, poté se lodí přeplavila do Ománu, kde procestovala Saudskou Arábii, Kuvajt, Írán, Turkmenistán a míří do Ruska. Odtud povedou její kroky k nám do Evropy. Sledovat tuto odvážnou Holanďanku můžete na jejím Facebooku nebo na blogu Itchy Boots.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama