Reklama

Aether: elektromotocykl s čističkou vzduchu Hlavní obrázek k článku: Aether: elektromotocykl s čističkou vzduchu

Koncepty elektrických motocyklů bývají zajímavé a některé z nich mají i špetku fantazie. Možná je to částečně i tím, že je pořád bereme jako pohon budoucnosti. Tchajwanský designér Lin Yu Cheng představil jeden takový, který by však v reálném životě dával obrovský smysl. Elektromotocykl s čističkou vzduchu.

Zatímco se budete přesouvat z místa na místo, bude váš elektromotocykl čistit vzduch kolem vás. Nám v Evropě to možná přijde úsměvné, ale v asijských zemích, kde je zejména ve velkoměstech znečištění vzduchu extrémně vysoké a zároveň se tam po silnici pohybuje i velké množství motocyklů, tady by to smysl dávalo.

1 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu71 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu31 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu4

Tchajwanský designér Lin Yu Cheng představil koncept elektrického motocyklu Aether, který má po bocích přichyceny čističky, skrz které proudí vzduch přes keramické filtry, které jsou schopny zachytit částice až do velikosti 2,5 mikronu. Musíme prozradit, že se designér nechal inspirovat konceptem bicyklu Smog Free Bicycle od holandského designéra Daana Roosegaarda, který na řídítka kola umístil malou čističku vzduchu a který svůj koncept vyvinul s přední čínskou firmou „ofo“, která se zabývá programem sdílení kol.

1 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu51 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu11 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu2

Koncept Lin Yu Chenga velmi dobře vypadá i po designové stránce. Čističky jsou vkusně zapracované do motocyklu, vypadají spíš jako futuristicky tvarovaná kapotáž. Uvidíme, jestli se takové stroje jednou stanou budoucností městského provozu. Je otázkou, jestli by to bylo jedno z možností jak řešit znečištěný vzduch, nebo by byly spíše součástí tohoto problému? Těžko říct, mně se však tento svěží koncept hodně líbí.

1 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu81 Aether koncept elektromotocykl cisticka vzduchu6

Zdroj: Lin Yu ChengLogin Přihlásit Registrace ›