Ducati Scrambler: DS koncept od Alex Earle Hlavní obrázek k článku: Ducati Scrambler: DS koncept od Alex Earle

Tohle je Scrambler přesně jak má být! Scrambler, se kterým byste mohli zažít ten opravdový off-road a navíc vypadá naprosto dokonale, takže kamkoliv byste s ním přijeli, okamžitě by byl středem zájmu. U mě je to láska na první pohled.

Koncept Ducati Scrambler Desert Sled pochází přímo z Ducati Design Centra a za jeho vzhledem stojí Alex Earle. Poprvé byl představen na akci Concorso d’Eleganza Villa d’Este u jezera Como, kde se představují klenoty z motoristického světa jedno i dvoustopého. Můžete tu vidět unikátní historické rarity, které jejich majitelé ukáži světu jednou za deset let, sportovní vozy a motocykly, ale i zajímavé stavby z různých customerských dílen.

1 Ducati Desert Sled DS koncept (8)1 Ducati Desert Sled DS koncept (9)1 Ducati Desert Sled DS koncept (1)

DS koncept od Alexe Earla možná není naprostý elegán, ale dokázal uchvátit nejednoho návštěvníka výstavy. Alex chtěl vytvořit motocykl, který bude dobře vypadat a přitom zároveň bude plnit funkce, které Scrambler plnit má. Mezi zajímavé prvky patří oboustranná mechanicky opracovaná kyvná vidlice, velká palivová nádrž svažující se směrem dopředu, na níž se napojuje ostrý zobák, který vám dává jasně najevo, že se jen tak něčeho nezalekne. Výfukový systém od Akrapoviče se vine pod nádrží a jeho koncovka je ukryta pod zadním blatníkem. Samozřejmostí je dvojice zadních tlumičů i přední vidlice s dlouhým zdvihem a poctivé enduro obutí od Pirelli.

1 Ducati Desert Sled DS koncept (2)1 Ducati Desert Sled DS koncept (3)1 Ducati Desert Sled DS koncept (4)1 Ducati Desert Sled DS koncept (5)

Ducati sice nepotvrdila, že by tento motocykl se vzduchem chlazeným dvouválcem dala do výroby, ale možná by o tom alespoň mohla uvažovat. Když se totiž podíváte na jejich nabídku Scramblerů, tak jsou to spíše městské nebo silniční motocykly. Snad jen Desert Sled by lehkou šotolinu zvládl dobře. To DS koncept by jim rozšířil modelovou nabídku o další rozměr a nalákal nové zákazníky. Tohle je totiž opravdový Scrambler jak má být.

1 Ducati Desert Sled DS koncept (6)1 Ducati Desert Sled DS koncept (7)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama