Reklama

TGB Blade 600i LTX EPS 4x4: menší a lehčí Hlavní obrázek k článku: TGB Blade 600i LTX EPS 4x4: menší a lehčí

Řady čtyřkolek střední objemové třídy rozšířila novinka TGB Blade 600i LTX od české firmy ASP Group. Je lehčí, s velmi povedeným designem a jízdní vlastnosti rozhodně budou patřit silnou stránku této čtyřkolky. Již ve standardu je vybavena i bohatou výbavou, kterou oceníte hlavně v terénu.

Musíme ocenit moderní snadno rozpoznatelný vzhled čtyřkolky s moderními LED-matrix světlomety a Full-LED osvětlením. Světlomety s integrovaným LED denním svícením zároveň zajišťují i funkci ukazatelů směru a obrysových světel. Také veškeré další osvětlení včetně brzdových světel a zadních blikačů je vybavené inovativní LED technologií, která poskytuje vysokou svítivost při nízkém odběru elektrické energie šetřící baterii. Čtyřkolka je vybavena novým multifunkčním LCD displejem s digitálním rychloměrem a otáčkoměrem, který je dobře čitelný a zobrazují se na něm veškeré potřebné informace včetně celkově i denně najetých motohodinách, palivoměru nebo palubních hodin.

1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (1)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (10)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (11)

TGB Blade 600i LTX je vybaven automatickou převodovkou a také mohutným prodlouženým podvozkem s dostatkem místa pro jezdce i jeho spolujezdce. Jeho široký rozchod, optimalizovaná geometrie a dobře nastavené odpružení vám zaručí přesné řízení, potřebnou stabilitu a lehké ovládání i v těžších terénech. Vynikající prostupnost terénem zajišťuje nezávislé zavěšení všech kol IRS s vysokými zdvihy, v těžkém terénu navíc oceníte elektricky připojitelný pohon 2x4/4x4 s rychle pracujícími elektrickými uzávěrkami předního i zadního diferenciálu a také oceníte nitrogenové tlumiče EVO.

Jízdu vám navíc také ulehčí třístupňový elektrický posilovač řízení EPS, který funguje zároveň také jako tlumič ran a úderů do řídítek. Když kolem narazíte například na skrytý kámen, díru nebo pařez, náraz vám nevyrazí řídítka z ruky, protože většinu energie nárazu pohltí posilovač. Posilovač řízení TGB nabízí tři volitelné režimy a to standardní účinek, maximální účinek nebo jej můžete mít zcela vypnutý.

1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (2)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (4)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (7)

Srdcem tohoto stroje je jednoválcový čtyřdobý motor o zdvihovém objemu 600 ccm s čtyřventilovou technikou, chlazením kapalinou a olejem se dvěma samostatnými chladiči a je vybaven moderním elektronickým vstřikováním paliva. Systém pohonu je řešen dvěma uzamykatelnými diferenciály. V těžkém terénu oceníte rychlé uzamknutí buď jen předního, nebo obou diferenciálů najednou. Díky tomu můžete pohon snadno nakonfigurovat ideálně pro jakýkoli terén a situaci. Na jednu stranu tak získáte plnou trakci v těžkém terénu, na druhou stranu stabilní jízdu a úžasně příjemné řízení na rovině.

1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (8)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (9)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (6)

Bezpečnost vám kromě tlumiče řízení zaručí i hydraulické kotoučové brzdy s vrtanými kotouči a velkým brzdným výkonem. Sebejistotu vám zajistí jak při jízdě z kopce, práci s těžkým přívěsem nebo jen při posouvání vašich jízdních limitů. Díky pancéřovaným hadičkám brzdy umožňují citlivé dávkování a přesnou kontrolu brzdného účinku.

Čtyřkolka TGB Blade 600i LTX nabízí již v základu za cenu 194 900 Kč mimořádně bohatou výbavu, ve které nechybí elegantní 12tipalcové hliníkové disky obuté do pneumatik Maxxis Bighorn, chrániče rukou, robustní přední ochranný rám, moderní kompozitní nosiče zavazadel, samostatné sedadlo spolujezdce s opěrkou zad, opěrky nohou pro spolujezdce, 12V zásuvka, tažné zařízení a vodotěsný naviják s tažnou silou 3000 lbs.

1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (12)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (3)1 TGB Blade 600i LTX EPS 4x4 (5)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama