Segway Powersports: čtyřkolky, UTV a SSV vstupují na český trh Hlavní obrázek k článku: Segway Powersports: čtyřkolky, UTV a SSV vstupují na český trh

Segway, jedna z předních světových technologických firem, vstupuje prostřednictvím svého oficiálního zástupce, společnosti Segway Powersports s.r.o., na český a slovenský trh s novými modely výkonných čtyřkolek, UTV a SSV nejnovější generace.

Díky dlouholetým zkušenostem s vývojem a aplikací nových průlomových technologií a díky inovativnímu přístupu při vývoji efektivnějších vysokovýkonných pohonných jednotek, inteligentního odpružení atd. se firmě Segway podařilo vytvořit zcela výjimečné produkty s jedinečnými vlastnostmi, které udávají další směr rozvoje tohoto odvětví.

1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (7)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (8)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (21)

Pro vývoj, prodej a výrobu offroadových produktů byla v roce 2018 vytvořena nová samostatná divize Segway Powersports. Vývoj a management je z USA, kde je i hlavní vývojové a testovací centrum, výroba probíhá ve zcela nově postavené moderní továrně, určené pouze pro produkty divize Powersports. Powersports produkty Segway cílí zejména na severoamerické a evropské trhy. Jsou vyvinuté a testované zkušenými profesionály, aby offroadovým nadšencům i každodenním uživatelům přinášely radost z jízdy, pocit kvality a vysokou přidanou hodnotu. Terénní stroje Segway sledují, nebo přímo vytvářejí, nové trendy a mění svět offroadu převratnými technologiemi, jako je hybridní pohon, nebo významnými inovativními řešeními, jako jsou například mobilní IOV aplikace a další.

Tři nové modelové řady Segway Offroad

Divize Powersports pracuje na vývoji mnoha nových, designově, technologicky a uživatelsky mimořádně atraktivních produktů. Jako první představuje modelovou řadu čtyřkolek, UTV a SSV poháněných extrémně výkonnými spalovacími motory a jejich hybridní verze, poháněné v oblasti offroadu zcela revoluční kombinací spalovacího motoru a elektromotoru, které přinášejí dosud nevídané a vzrušující dynamické vlastnosti.

ATV Snarler

Snarler je řada robustně konstruovaných pracovních a užitkových čtyřkolek s množstvím inovativních technologií pro náročné úkoly v těžkém terénu a volný čas. Modelová řada zahrnuje krátké i dlouhé modely v objemových třídách 600 a 1000 ccm.

Snarler 600 s hybridním pohonem je revoluční hi-tech čtyřkolka, poháněná v tomto oboru zcela unikátní kombinací spalovacího motoru a elektromotoru. Tento systém dává šestistovce neuvěřitelný výkon 86 k a točivý moment 96 Nm. Těmito parametry se Snarler 600 Hybrid řadí na úroveň nejsilnějších čtyřkolek na trhu.

Snarler 1000, poháněný moderním dvouválcovým řadovým motorem DOHC, je pak vůbec nejsilnější a nejvýkonnější sériová čtyřkolka současnosti.

UTV Fugleman

Série Fugleman je určena primárně pro pracovní nasazení – pro majitele farem, horských hotelů, komunální služby, zemědělství, lesnictví, lov, stavebnictví a další činnosti. Současně však modely Fugleman s výkony 86, 107 a 181 k dokážou třímístné posádce nabídnout i velmi dynamickou jízdu.

SSV Villain

Ostrá sportovní side-by-side Villain je vyvinutá pro nadšence offroadového sportu. S největším výkonem a nejvyšším točivým momentem ve své třídě a vynikajícím podvozkem se zaměřuje na rychlost, dobrodružství, závodění, adrenalin a jedinečné zážitky, po kterých jezdci touží.

Hybridní pohonné platformy

Segway vyvinul dvě zcela revoluční hybridní pohonné platformy:
- Platforma PHP (Paralleled Hybrid Powertrain) je tvořená čtyřtaktním, kapalinou chlazeným jednoválcovým motorem DOHC o objemu 570 ccm a synchronním motorem s permanentními magnety. Můžete si vybrat od naprosto tichého čistě elektrického provozu přes přímý pohon pouze spalovacím motorem až po brutální sílu v hybridním režimu s kombinovaným výkonem 86 koní a 96 Nm točivého momentu.

- Platforma ERHP (Extended-Range Hybrid Powertrain) kombinuje kapalinou chlazený řadový 8ventilový dvouválec DOHC o objemu 1000 ccm se synchronním elektromotorem s permanentními magnety. Můžete si vybrat od zcela tichého plně elektrického provozu až po brutální sílu v hybridním režimu s výkonem 195 koní a 250 Nm točivého momentu – víc, než má leckteré auto. Pohon obstarává pouze elektromotor. Spalovací motor není určen k pohonu kol, není s nimi vůbec mechanicky spojený. Výhodou tohoto jedinečného řešení je úplná absence variátoru a hnacího řemene s jeho častými defekty a neustálými výměnami. Přenos síly však stále zůstává zcela plynulý. Ale největším přínosem systému je, že zcela eliminuje mechanické ztráty, které jinak v řádu desítek procent mizí ve variátoru. Na rozdíl od veškeré konkurence tak u Segway čtyřkolek máte na kolech neustále prakticky celý výkon motoru.

Platforma PHP může podávat maximální výkon 86 k a okamžitý točivý moment 96 Nm; hybridní pohon na základě platformy ERHP umožnil vytvořit jedinečnou pohonnou jednotku se zcela mimořádnými parametry – maximální výkon je 181 k a točivý moment 250 Nm. Obě platformy umožňují jak jízdu na čistě elektrický pohon, tak jízdu v hybridním režimu s vysokou rezervou výkonu, který je navíc k dispozici okamžitě. Baterie není nutné dobíjet z externího zdroje, výhodou je i vysoký dojezd, který je stejný nebo vyšší než u čtyřkolek se spalovacími motory.

Více informací zjistíte na webu Segway Powersports.

1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (1)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (10)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (11)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (12)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (13)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (14)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (15)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (16)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (17)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (18)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (19)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (2)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (20)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (21)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (22)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (23)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (24)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (25)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (26)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (27)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (28)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (29)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (3)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (30)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (31)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (32)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (4)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (5)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (6)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (7)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (8)1 Segway Powesports ctyrkolka UTV SSV (9)

Zdroj: ASP Group s.r.o.Login Přihlásit Registrace ›