Reklama

Kymco MXU 700i - čtyřkolový pracovník Hlavní obrázek k článku: Kymco MXU 700i - čtyřkolový pracovník

Kymco uvádí na český trh svou novou vlajkovou loď v prémiovém segmentu pracovních čtyřkolek s názvem MXU 700i.

Tímto reaguje výrobce na stále stoupající poptávku po výkonných, plně vybavených vozidlech nejen pro pracovní nasazení, ale i volnočasové aktivity. Vývěsní štít celé modelové řady čtyřkolek byl představen s kompletně přepracovaným podvozkem, karosérií a nově vyvinutým motorem, čtyřtaktní jednoválec o objemu 700 ccm s elektronickým vstřikováním paliva, který podává maximální výkon 35 kW (48 koní) při 6.500 otáčkách za minutu (otevřená verze) a umožňuje mu maximální rychlost 96 km/h. Tento nárůst výkonu oproti dosavadním verzím o objemu 500 ccm se markantně odráží i ve zcela nové optice MXU 700i.

Rozhodně se vyplatila změna po designové stránce, nápadná agresívní maska s velkou mřížkou chladiče, ostré hrany, chromované linky a výrazné úzké přední světlomety s LED denním svícením ve tvaru diamantu evokuje vzhled amerických trucků. Impozantní vzhled je dále podpořen hliníkovými koly v černé barvě s obutými pneumatikami Maxxis a lesklé probarvené plasty v černém a zeleném provedení. Také podvozek této vlajkové lodě si s ničím nezadá. Robustní ocelový rám unese velké zatížení, a spolu s jeho seřiditelnými prvky odpružení na nezávisle uložených kolech a skvěle dávkovatelnými brzdami, se cítí v terénu jako doma.

Dále byl zvětšen rozchod pro dosažení větší stability ve vysokých rychlostech, aniž by utrpěla agilita řízení jak na silnici tak v terénu. Na silnici se pak projeví kromě impozantního zrychlení také vliv na zadní nápravě zabudovaného příčného stabilizátoru a komfortně naladěné tlumiče. Je zde znát, že se vývojáři při práci na novém modelu MXU nezabývali jen důležitými skupinami, ale kladli důraz i na detaily. To ukazuje například nový ovladač na připojování předního pohonu a uzávěrky difenciálu vpravo na řídítkách, který lze pohodlně ovládat i v zablácených rukavicích nebo nově umístěné táhlo parkovací brzdy. Ani komfort zde nepřijde zkrátka - sedačka s opěrkou pro spolujezdce je příjemně polstrovaná a umožňuje spolu směrem k jezdci nakloněným řidítkům uvolněnou a aktivní jízdní pozici. Takto lze v klidu absolvovat i dlouhé etapy.

Do výbavy dostal MXU 700i bezestupňový variátor, připojitelný přední pohon s uzávěrkou, redukční převodovka, nezávislé zavěšení kol vpředu i vzadu (zde včetně příčného stabilizátoru), motorovou brzdu, stabilní nosiče zavazadel vpředu i vzadu, centrální LCD kokpit s ukazatelem rychlosti, teploty motoru, stavu pohonu 4x4 atd. A samozřejmě zde nekončíme, Kymco nabízí klasicky další dlouhý seznam značkového příslušenství počínaje značkovým navijákem přes kryty rukojetí, uzamykatelným víčkem nádrže, praktickým ochranným předním a zadním rámem. Stroje značky Kymco jsou známe svým výborným poměrem cena/výkon. Model MXU 700i pořídíte za cenu 199.990 Kč.

kymcoMXU 360_mxu_700i_09kymcoMXU 360_mxu_700i_10kymcoMXU 360_mxu_700i_11kymcoMXU 360_mxu_700i_12kymcoMXU 360_mxu_700i_13kymcoMXU 360_mxu_700i_14kymcoMXU 360_mxu_700i_15kymcoMXU 360_mxu_700i_16kymcoMXU details_mxu_700i_05kymcoMXU details_mxu_700i_06kymcoMXU details_mxu_700i_07kymcoMXU details_mxu_700i_08Login Přihlásit Registrace ›

Reklama