Reklama

Driftovací bugyna: jízdu smykem budete milovat Hlavní obrázek k článku: Driftovací bugyna: jízdu smykem budete milovat

Buggyna na videu patří Jamesi Carrollovi a je to již třetí generace malého vozidla, kterou si doma postavil. Tahle poslední je však nejlepší a nejvýkonnější.

Většinu těchto malých sportovních autíček pohání motor ze Suzuki Hayabusy a tak jsem docela ráda, že dal také někdo šanci 150 koníkům ze Suzuki GSX R1000. Ačkoliv Carroll nechtěl prozradit, která generace GSXeRka to je, prozradil alespoň, že jeho buggy má homologaci pro provoz na silnici, ale lítat zatáčky smykem v běžném provozu je v tomto případě dost nebezpečné.

Při pohledu na štíhlý trubkový rám a celkový drobný vzhled vozidla, je mi jasné, že tohle bude pekelně rychlý stroj. Poměr výkonu k celkové hmotnosti vozidla z ní dělá divokou bestii, tohle nebude hračka pro každého z vás. Při sledování Jamese, s jakou hravostí projíždí smykem kolem domu, bagru a v továrně, to vypadá jako zábavná a snadná hra. Stačí jenom šlápnout na plynový pedál a je to. Kdo však měl někdy možnost buggynou řídit, tak ví, že to zas taková legrace není a chce to hodně hodin za volantem, než si budete moci dovolit prosmýkat všechny zatáčky.

James Carroll prozradil, že jeho driftovací buggy prošla mnoha dílčími úpravami, má diferenciál s omezeným prokluzem, řídící jednotku ECU, poladěné tlumiče a mnoho dalších funkcí. Prozradil také, že za toto sportovní autíčko utratil celkem 15 tisíc eur, tedy zhruba 406 tisíc korun.

1 driftovaci buggy11 driftovaci buggy21 driftovaci buggy31 driftovaci buggy41 driftovaci buggy51 driftovaci buggy61 driftovaci buggy71 driftovaci buggy8Login Přihlásit Registrace ›

Reklama