Reklama

Yamaha Vmax od Jakusa Design: temnější a ostřejší Hlavní obrázek k článku: Yamaha Vmax od Jakusa Design: temnější a ostřejší

Už originál Vmax je sám o sobě výstavní kousek, ale musí se nechat, že tenhle jedinec od maďarského customera Jakusa Design, vyladěný o pár futuristických doplňků, by vedle originálu vůbec neudělal ostudu. No uznejte sami?

Atraktivní cruiser Yamaze v nabídce chybí a nahradit Vmaxe jen tak ledajakým strojem nebude zrovna dvakrát jednoduché, ale tahle stavba by je mohla zcela jistě inspirovat. Vmax od Jakusa Design je ostřejší, sportovnější, víc temnější, ale pořád je to ten legendární svalnatý mastodont, který když potkáte na ulici, tak se vám téměř zastaví dech. No a u tohohle stroje to platí dvojnásob.

1 yamaha Vmax Jakusa Design (2)1 yamaha Vmax Jakusa Design (3)

Hned na první pohled si můžete všimnout, že se designér nechal inspirovat jiným modelem od Yamahy a to MT-10. Futuristické tvary se tu zkrátka nezapřou, ať už je to přední maska, světlomety, sedlo nebo ocasní část motocyklu. Ostatně ostré tvary dodávají tomuto motocyklu více dravosti a neporazitelnosti. Tu ještě navíc podtrhují nízko posazená clip-on řídítka.

1 Yamaha Vmax Jakusa Design1 yamaha Vmax Jakusa Design (1)

Velmi dobře vypadají plné disky, které jsou stejně jako motocykl zahaleny do černé barvy. Oproti původním pětipaprskovým ráfkům ve vás evokují drsnější, chlapský projev. Jestli jste to ještě nepochopili, tak žraločí ploutev na palivové nádrži vám jasně ukazuje, s kým máte tu čest. Jako správný drsňák nepotřebujete držák na registrační značku, zpětná zrcátka a už rozhodně ne stupačky pro spolujezdce. Na téhle střele totiž chcete jezdit jenom sami!Login Přihlásit Registrace ›

Reklama