Reklama

Indian Springfield Dark Horse: limitovaná edice Jack Daniel's Hlavní obrázek k článku: Indian Springfield Dark Horse: limitovaná edice Jack Daniel's

Americká firma Indian Motorcycle se spojila s customerskou firmou Klock Werks Kustom Cycles a společně vzdali hold vyhlášené palírně Jack Daniel Whiskey Distillery a jejich prémiové whiskey Single Barrel Select. Postaveno bude pouhých 177 kusů motocyklů.

Jack Daniel Whiskey Distillery je nejstarší registrovanou destilérkou na území USA a má za sebou více než 150letou historii. Sídlí ve státě Tennessee, v malém městečku Lynchburg. Kromě tradičních ingrediencí jako je kukuřice, žito a ječmenný slad, je jednou z nejdůležitějších přísad místní pramenitá voda. Destilát se nechává pomalu filtrovat přes třímetrovou vrstvu uhlí z javoru, které dává whiskey tu správnou kouřovou vůni a zároveň ji dělá jemnější.

1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (1)1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (3)1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (11)

Zrát se nechává ve vypálených dubových sudech, které si sami v místní destilérce staví. Do prodeje jde až v ten moment, kdy má tu správnou chuť. Musí být dokonalá a bezchybná. Stejně tak musí být dokonalý a bezchybný i Indian Springfield Dark Horse v limitované edici Jack Daniel´s, v kovových barvách, kombinující odstíny šedé s černou.

Poháněn bude silným, vzduchem chlazeným vidlicovým dvouválcem Thunder Stroke 116 o zdvihovém objemu 1901 ccm, který se do standardního modelu Springfield Dark Horse bude nabízet až od modelového roku 2020. Vy si tak již nyní budete moci exkluzivně užít maximálního točivého momentu 172 Nm, přenášeného ozubeným řemenem na zadní kolo. Agregát je usazen do hliníkového rámu.

1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (2)1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (6)

Limitovaná edice Jack Daniel´s má ostřejší vzhled, jejím cílem je působit tvrdším a agresivnějším dojmem, ale stále s jemným nádechem, jako má ona whiskey. Od původního modelu se odlišuje novými, precizně obráběnými koly a také ručně šitém koženém sedle s vyraženým logem Jack Daniel´s, usazeném ve výšce 660 mm. Typickým rozpoznávacím znamením budou i dvanáctipalcová ape řídítka a boční brašny, které rovněž prošly úpravou. Motocykl je kompletně osvětlen pomocí technologie LED. Větrný štítek je odnímatelný a bude záležet jenom na vás, jestli s ním budete chtít jet nebo si užívat větru ve vlasech.

1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (9)1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (5)

Každý motocykl se bude stavět individuálně dle požadavků zákazníka a bude osazen odznakem Montana Silversmith s vyrytým výrobním číslem. Vyrobeno bude pouze 177 strojů. Nové majitele potěší i speciální dárek v podobě dvou broušených sklenic a láhve nejjemnější whiskey Single Barrel Select, usazené do dubové podložky. Je vyrobena ze stejného dubu, ze kterého se stavěl sud, v němž několik měsíců tato whiskey zrála. Na podložce budete mít vypálené vaše jméno a výrobní číslo motocyklu.

1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (4)Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels darek

Indian Springfield Dark Horse Jack Daniel´s váží s plnou nádrží 388 kilogramů. Objednávky na tento exkluzivní motocykl jsou již spuštěny a cena začíná na částce 36 999 am. dolarů, tedy přibližně 840 tisíc korun.

1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (7)1 Indian Springfield Dark Horse Jack Daniels  (10)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama