Reklama

Harley-Davidson LiveWire 2019: elektrický cruiser Hlavní obrázek k článku: Harley-Davidson LiveWire 2019: elektrický cruiser

Elektrický cruiser LiveWire už nám Američané představili, ovšem co drželi pod pokličkou, byly technické údaje tohoto jedinečného motocyklu. Ačkoliv před pár dny opět zveřejnili pár zajímavostí, stále si ty hlavní nechávají pro sebe.

Takže pokud jste se těšili, stejně jako my, na kompletní technické informace o kapacitě baterií nebo výkonu motoru, tak si budete muset počkat na začátek příštího roku, kde by kromě těchto faktů, měla být zveřejněná i cena. Společně s tím se budou uzavírat první předběžné objednávky a šťastní majitelé se na LiveWire svezou na podzim příštího roku.

1 Harley Davidson LiveWire 2019 (7)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (3)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (1)

Pojďme se tedy podívat na to, co nám Harley-Davidson o svém elektrickém cruiserovi prozradil. Součástí hliníkového dvojitého páteřového rámu bude elektromotor s permanentním magnetem. Posazen bude dole, kvůli snížení těžiště motocyklu. Ačkoliv elektromotor je velmi tichý, s tím se v Americe nechtěli smířit a jejich Harley prostě znít bude a to pěkně hlasitě a navíc, čím rychleji pojedete, tím hlasitější to bude.

Pohodlí majitele tohoto jedinečného motocyklu je pro jeho výrobce velmi důležitý faktor, a tak vybavil LiveWire komponenty od Showy. vpředu je vidle SFF-BB s odděleným nastavením tlumení, vzadu je centrální tlumič BFRC-lite. Stejně kvalitní jsou také brzdy, vždyť přední 300 mm kotouče budou brzdit čtyřpístkové monobloky Brembo. Tradičně budou sedmnáctipalcová kola obuta do pneumatik Michelin Scorcher o šířce 120 mm vpředu a 180 mm vzadu.

1 Harley Davidson LiveWire 2019 (2)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (4)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (5)

Elektrický Harlej bude vybaven i slušnou řádkou elektrických pomocníků, ať už je to ABS nebo kontrola trakce. Budete mít rovněž možnost vybrat si mezi sedmi jízdními režimy, z toho čtyři budou pevně dané a tři si navolíte sám, podle vašich potřeb. Veškeré informace se vám budou zobrazovat na digitálním TFT displeji a samozřejmostí bude propojení vašeho telefonu s motocyklem pomocí Bluetooth.

Li-Ionové baterie jsou umístěny v hliníkovém žebrovaném krytu a mají vestavěnou nabíječku, takže pro jejich dobíjení vám bude stačit vozit s sebou kabel, který by se vám měl v pohodě vejít pod sedlo. Konektor pro dobíjení je v místě palivové nádrže nebo pod sedlem. Pak už jen motocykl připojit k běžné zásuvce a můžete jít. Budete také moci využít veřejnou dobíjecí stanici u dealerů Harley-Davidson, která baterie vašeho motocyklu dobije mnohem rychleji než vy u vás doma. Kromě těchto baterií bude ještě motocykl vybaven 12V baterií, ze které budou čerpat energii světla, blinkry, přístrojová deska a klakson.

1 Harley Davidson LiveWire 2019 (6)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (8)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (9)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (10)1 Harley Davidson LiveWire 2019 (11)Login Přihlásit Registrace ›