Reklama

Engina: Indian v těle café raceru Hlavní obrázek k článku: Engina: Indian v těle café raceru

Všude, kde se Engina objeví, vzbuzuje velké emoce, získává jedno ocenění za druhým a přitom je to vlastně jenom přestavěný Indian na café racer, který si nechal postavit německý prodejce Louis ke svému 80. výročí. Jak je to možné?

Možná je to tím, že partička customerů, stojící za tímto dílem, nechala vyniknout krásu dvouválcového vzducháče Thunder Stroke 111 o zdvihovém objemu 1,8 litru a nesnažila se jej přebít něčím jiným. Motor sám o sobě je dominantou, která nepotřebuje nic zdůrazňovat, stačilo jej jenom usadit od rámu z ocelových trubek a on už svou práci odvedl sám. Tak jak zvenčí zůstal bez úprav, uvnitř něj se ladilo a upravovalo podle představ customerů. Dostalo se mu nových vaček, hřídele, vylepšilo se sání, upravila se hlava motoru, nastavilo nové mapování a agregát tak nyní na zadní kolo posílá výkon 125 koní a to za hutného zvuku nového výfukového „sound“ systému Shark.

1 Engina Indian (18)1 Engina Indian (15)1 Engina Indian (17)

Velké množství dílů si designéři vyrobili sami nebo povolali někoho zkušenějšího jako třeba Michaela Naumanna, z jehož rukou pochází sedlo, nádrž či přední maska motocyklu. Danny Schramm z dílny Schrammwerk ručně nalakoval díly s decentním airbrushem s motivem ptačích per. Červenobílé barevné provedení je v souladu s barvami obou značek Indian motorcycle a Lousi. Přední i zadní tlumiče dodala firma Wilbers, brýle Alpha Racing a řídítka si vybrali od Gillesu. Na zakázku jim Kineo vyrobilo ráfky na kola, jejichž bezpečné zastavení mají na starost brzdiče Brembo.

1 Engina Indian (12)1 Engina Indian (13)1 Engina Indian (19)

Za úspěchem Enginy možná stojí i její zajímavé jméno. Je to odvozenina od anglického slova „engine“ což není nic jiného než motor. Svoji premiéru si Engina odbyla na legendárním srazu Glemseck 101, kde do jejího sedla usedla stunt girl Mai-Lin Self a společně se účastnili závodu Clash of Legends. Další ceny na sebe nenechaly dlouho čekat, vítězí v soutěži Custom Show Emirates v Abu Dhabí, Custom Show v Dortmundu a je také zvolena Nejlepším streetbikem na akci Berliner Motorrad Tage motorcycle show. Ocenění získává také na italské výstavě Motor Bike Expo ve Veroně a mnoho dalších. V podstatě kamkoliv s ní tým z Louise přijede, odtud si odváží ocenění a není se čemu divit, je to vážně kus!

1 Engina Indian (7)1 Engina Indian (11)1 Engina Indian (14)1 Engina Indian (8)1 Engina Indian (9)1 Engina Indian (6)1 Engina Indian (16)1 Engina Indian (32)1 Engina Indian (33)1 Engina Indian (34)1 Engina Indian (35)1 Engina Indian (4)1 Engina Indian (5)1 Engina Indian (20)1 Engina Indian (21)1 Engina Indian (22)1 Engina Indian (23)1 Engina Indian (24)1 Engina Indian (25)1 Engina Indian (27)1 Engina Indian (3)1 Engina Indian (30)1 Engina Indian (31)1 Engina Indian (2)1 Engina Indian (1)1 Engina Indian (10)

foto: Volker RostLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama