Reklama

Agostini a Surtees uvedeni do Síně slávy

Časopis Motor Sport každý rok uvádí do Síně slávy význačné osobnosti z motoristického světa. Letos tuto prestižní cenu v Roundhouse v Camdenu v Londýně obdržely čtyři jeho zástupci, konstruktér F1 Adrian Newey, in memoriam jezdec automobilových soutěží Colin McRae a dvě legendy MotoGP John Surtees a Giacomo Agostini.

Tento ceremoniál, který vznikl ve spolupráci časopisu Motor Sport a firmy TAG Heuer, patří mezi vyhlášené akce, které se v motoristickém světě dějí. Je to opravdová společenská událost, na které můžete potkat mnoho význačných osobností. Letos se této prestižní události účastnila bývalá hvězda F1 Martin Brundle, dřívější jezdec a nyní manažer týmu F1 Red Bull Raicing Team, Christian Horner, bývalí angličtí piloti F1 Sir Jackie Stewart a Sir Stirling Moss či exmotocyklový závodník GP Steve Parrish.

Z rukou Sira Stirlinga Mosse a zástupce firmy TAG Heuer, Roba Divera, obdržel toto ocenění jediný muž, který získal titul mistra světa na motocyklu i v automobilu, John Surtees. Sedminásobný motocyklový šampion byl velmi potěšen tímto oceněním, které získal v Londýně, neboť již byl uveden do Síně slávy v Americe a obě tato ocenění vníma jako poděkování za jeho práci a hluboký zájem o motorsport.

Patnáctinásobný mistr světa a doposud nepřekonaný v celkovém počtu vítězství jednotlivých velkých cen, Giacomo Agostini, získal toto ocenění z rukou Martina Brundla a Steva Parrishe. Sám Agostini říká: „Je to báječné obdržet toto ocenění od časopisu Motor Sport. Dám si je mezi všechny moje trofeje, které jsem kdy získal. Navíc, co je pro mě osobně velmi důležité, tohle je totiž má dvoutisícá trofej.“

Jedna perlička závěrem, tato událost má hodně společného se světem MotoGP. Ceremoniál totiž proběhl 16. února, tedy ve stejný den, kdy měl narozeniny Valentino Rossi a kdy se Caseymu Stonerovi narodila dcera Alessandra.

Agostini1Agostini6Agostini7Agostini2Agostini4Agostini5Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama