Reklama

Orientační závod pro motorkáře

Poznávat naši krásnou zem můžete i ze sedla vašeho motocyklu a věřte, že mnohdy se dostanete na místa, kam by vás nenapadlo ani ve snu se vydat.

Přesně o tom jsou motoorienťáky. Již dopředu dodávám, není to o rychlosti a o tom být první v cíli. Je to hlavně o dobré partě lidí, báječně se pobavit a přitom ještě navštívit místa, kam se jen tak nepodíváte.

Na začátku dostanete itinerář, kde máte zadanou trasu a jaké úkoly na ní máte postupně plnit. Jsou to často hledací úkoly, které splníte jen když dorazíte na dané místo určení. Tak třeba hledáte, jaký významný spisovatel se narodil v Hronově a kdo bydlí vedle jeho rodného domu, či kolik mlýnských kamenů leží u starého mlýna v Kocourkově anebo pátráte, jaký strom stojí na návsi v Horní Dolní, jak je starý a kdo ho tam zasadil. Často se až na místě dozvíte, že na návsi stojí lípa, která je stará 500 let a že ji tam zasadil ponocný Roubal. Zapotíte se při počítání schodů na rozhlednu v Kotěhůlkách, ale ten výhled na okolí za to stojí. Někdy vás pořadatelé zavedou třeba až do uhelných dolů a tak se podíváte jak se dřív fáralo a přitom zjišťujete, jak se v jejich hantýrce říká stroji na těžbu uhlí.

Není to však jenom o poznávacích úkolech, je to i o plnění fyzických úkolů. Koulet pneumatiku po vytýčené trase, to je celkem brnkačka, ale zkuste si v motorkářském mundůru vyrazit na trať na kole či lézt po přelézačkách s polévkovou lžící v ústech a na ní máte pingpongový míček. Lehké to není, ale zato se u toho nasmějete nejen vy, ale i přihlížející okolí. Často pořadatelé dávají jako jeden z bodů návštěvu v dětském domově, kde plníte úkoly, které vám připraví prckové s jejich vychovatelkami. Po cestě nakoupíte plno dobrůtek a jdete soupeřit s malými diblíky, kteří vás ani trošku nešetří a na druhou stranu vy si to užíváte i z lidské stránky, když vidíte, jak jsou ty děti šťastné, že vás pěkně „vypekli“ záludným fyzickým úkolem.

Za všechny splněné úkoly získáváte body a vyhrává ten, který jich má na svém kontě nejvíc. Jak však v cíli zjistíte, není to o vítězství, ale o zábavě. Bavíte se s ostatními při historkách, jak kdo plnil dané úkoly, poznáváte nové přátele a z prožitého dne máte báječný pocit.

Říkáte si, že by to stálo za vyzkoušení? Tak si vemte mapu, pravítko, úhloměr nebo možná využijete i vaši navigaci, podívejte se na stránky www.motoorientaky.cz a vyražte za zábavou.

motoorientak2motoorientak3motoorientak4motoorientak5Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama