Reklama

Off-road fichtel day 2012

Závody fichtlů za posledních pár let nabraly v naší republice opravdu velké otáčky během celé sezóny se jich odehrává na různých místech nespočet. Off-road fichtel day je jedním z nich. Je ale tak trošku výjimečný.

Výjimečný není jen tím, že se koná v zimním období. Punc vyjímečnosti mu dává už označení 12. ročník. Ano, zde se vlastně neoficiálně zrodila myšlenka oživit padesátky, většinou už ve veteránském věku a dokázat jejich adaptabilitu na přírodních závodních okruzích. Podobně jsou na tom jezdci. Na začátku věku fichtl cupu převládaly montérky a vaťáky, dnes v kategorie sport či speciál se vám zdá při návštěvě depa, že jste se ocitli v mumraji profesionálních týmů.

Takže kdy a kde se pojede první závod fichtlů v roce 2012?

AMK Soběslav - 1.Motocyklová naplánovala tuto zajímavou akci na 14.1. 2011 (sobota) v areálu u soběslavského letiště (okres Tábor). Kdo má zájem se zúčastnit, může se zapsat do přejímky startujících již od 9.00 hod. (14.1.2012) přímo v areálu AMK u letiště, nebo v předstartovní registraci na www.karvanky.cz . Samotný závod vypukne od 11.15, nejdříve formou rozjížděk. Ve 12.30 bude odstartován první finálový závod. Jedná se o zápolení vytrvalostní (60 min). Vzhledem k velkému nárůstu startujících v uplynulých ročnících doznal styl závodu malých změn! Účastníci budou absolvovat nejdříve tzv. rozjížďky podle kategorií a posléze hlavní podnik. Další podmínky se dozví startující na místě. V minulém roce se soběslavského závodu zúčastnilo 123 padesátkařů, o souboje a zajímavou podívanou nebyla nouze! Počasí připravilo i obtížnou trať připomínající tankodrom. Všudepřítomný bahnotok se zdál nepřekonatelný, ale většina závodníků si s tím dokázala poradit. Uvidíme, co si zima připraví pro dvanáctý ročník. Přijďte povzbudit všechny závodníky! Samozřejmě nebudou chybět stupně vítězů a večerní zábava v hospůdce v Klenovicích. Podrobnější info ZDE

fd2011fd2011fd2011Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama