Z WorldSSP do Moto2

V neděli vyhrál premiérově závod šampionátu WorldSSP v Magny Cours, o nastávajícím víkendu pojede v Aragónu v prostřední kubatuře Grand Prix o další světové body. Kdo? Ex-mistr světa MS-Supersport-300, tedy světový šampion 2019 Manuel Gonzales.

MS-Supersport 300 vyhrál 2019 třemi vítěznými závody a ziskem 6 pódiových umístění, ve své druhé sezóně v prostřední kubatuře motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým, tedy o objemu 600 ccm, skončil 19-letý Španěl z týmu ParkinGo-Yamaha v sobotu čtvrtý, v neděli pak vyhrál souboj s lídrem šampionátu WorldSSP Domim Aegerterem.

A hned tento víkend pojede opět o mistrovské body, v Aragónu nahradí v sedle motocyklu MV Agusta F2 zraněného krajana Lorenza Baldassariho.

Bude to už podruhé v této sezóně, za «Baldu» zaskakoval také v Assenu koncem června a za tým Forward Racing byl odmávnut na 22. místě, jen o jednu pozici hůře, než stabilní pilot, zkušený Simone Corsi.