Yamaha stále dominuje v MotoAmerica

Yamaha kraluje i letos v šampionátu US-Superbike, tedy MotoAmerica. Jake Gagne dominoval na okruhu Ridge Motorsports Park a svým soupeřům nenechal vůbec žádnou šanci. Jeho náskok v šampionátu je nyní 44 bodů.

Bývalý pilot MotoGP- a MS-Superbike Loris Baz přestoupil před sezónou do seriálu MotoAmerica s jediným cílem, vyhrát s motocyklem Ducati Panigale V4R hodně vysoko ceněný americký šampionát a nabídnout se tak továrním týmům pro sezónu 2022 do šampionátu WorldSBK. Ovšem to by nesměl mít za soupeře továrního pilota Yamahy Jake Gagneho, který po odchodu Camerona Beuabiera do Grand Prix - Moto2 jasně seriálu MotoAmerica kraluje.

Ve čtvrtém letošním závodním víkendu byl bývalý pilot Hondy v MS-Superbike dominantním jezdcem na okruhu Ridge Motorsports Park a dominoval už suverénním ziskem Pole-Position.

28-letý jezdec si vedl v prvním závodě suverénně a s náskokem 4 sekund porazil týmového kolegu a šampiona AMA 2013, Joshe Herrina, když podium dokompletoval ve své Rookie sezóně US-Superbike Cameron Petersen. Až čtvrtý byl odmávnut Loris Baz.

Rovněž ve druhém závodě se síly na trati nezměnily, Gagne vyhrál způsobem start-cíl, vítězný double pro Yamahu zajistil druhým místem Josh Herrin, stupně vítězů tentokrát dokompletoval Loris Baz a celkově se posunul do Top-6.

Největší dosavadní soupeř Mathew Scholtz s privátním motocyklem Yamaha skončil jednou 5., jednou 4. a ztratil tak na Gagneho důležité body.

Ex-pilot MotoGP Hector Barbera byl jednou odmávnut jako pátý, jednou musel vzdát pro defekt motocyklu BMW.

MotoAmerica Ridge MP, Race 1: 1 Jake Gagne, Yamaha; 2 Josh Herrin, Yamaha + 4,149 sec; 3 Cameron Petersen, Suzuki + 8,234; 4 Loris Baz, Ducati + 14,115; 5 Mathew Scholtz, Yamaha + 19,817; 6 Corey Alexander, Kawasaki + 52,682; 7 David Anthony, Suzuki + 1:00,132; 8 Bobby Fong, Suzuki + 1:06,938

MotoAmerica Ridge MP, Race 2: 1 Jake Gagne, Yamaha; 2 Josh Herrin, Yamaha + 5,626 sec; 3 Loris Baz, Ducati + 12,661; 4 Mathew Scholtz, Yamaha + 25,032; 5 Hector Barbera, BMW + 27,361; 6 Cameron Petersen, Suzuki + 36,670; 7 Bobby Fong, Suzuki + 56,742; 8 David Anthony, Suzuki + 58,431

Stav MotoAmerica (po 8 závodech): 1 Jake Gagne, Yamaha 175 bodů; 2 Mathew Scholtz, Yamaha 132; 3 Josh Herrin, Yamaha 123; 4 Cameron Petersen, Suzuki 108; 5 Bobby Fong, Suzuki 89; 6 Loris Baz, Ducati 82; 7 Hector Barbera, BMW 66; 8 Kyle Wyman, Ducati 49.