WSBK - Navarra 2. den testů

Na španělském okruhu Circuito de Navarra, ležícím na severu Pyrenejského poloostrova, kde se bude o světové body bojovat ve dnech 20. - 22. srpna, byly zakončeny dvoudenní testy šampionátu WorldSBK.

Na okruh o délce 3.933 m s 15 zatáčkami (9 pravých a 6 levých) druhý den nevyjeli jezdci s motocykly Honda, naopak se objevil testovací pilot Yamahy Niccolo Canepa, který nahradil po pondělí Kohtu Nozana - ten si při crashi zranil prst.

Skvělou časovou výkonnost prokázaly stroje Yamaha, a jezdci s těmito motocykly byli i nejpilnější: Razgatlioglu objel za dva dny 190 kol, Gerloff 140. Časově se jim přiblížil Rookie Andrea Locatelli, který obsadil celkově 4. místo v časové tabulce.

Z jezdců Kawasaki ztratil mnohonásobný mistr světa Jonathan Rea pouhou 0,1 sekundy, jeho týmový kolega Alex Lowes během úterka třikrát havaroval.

Na trati byl i jezdec ze šampionátu WordlSSP Dominique Aegerter, který v porovnání s jezdci šampionátu MS-Superbike, se svým motocyklem R6 byl časem 1:40,772 hodně rychlý.