Reklama

WorldSSP: Jak opravdu silný bude Nikki Tuuli?

Jako pohádková postava se prezentoval Fin Nikki Tuuli při třech závodech s wild-card v MS-Supersport 2016, když vždy obsadil druhá místa.

Všichni experti nevěřícně kroutili očima, když se 18-letý Nikki Tuuli 2016 vynořil odněkud z hlubin v MS-Supersport a na Lausitzringu, stejně jako v Magny-Cours nebo v Jerezu vždy stál na pódiových stupních. Jak kdyby to pro něho byla denní záležitost, závodil mezinárodně nezkušený jezdec s etablovanými piloty o každý centimetr asfaltu. Ve třech závodech získal dokonce více bodů, než dominátor této kubatury Kenan Sofuoglu! Tuuli jich nashromáždil celkem 60, Sofuoglu pak 50.

Za úspěchy tohoto teenagera stojí tým Kallio Racing, který provozuje Vesa Kallio, bratr úspěšného ex-pilota GP Mika Kallio (mj. vícemistr světa 125-ccm 2005 a MS-Moto2 2014). Tuuli patří s novým motocyklem Yamaha R6 určitě k favoritům MS-Supersport 2017. S Jihoafričanem Sheridanem Moraisem má v týmu velmi spolehlivého spolujezdce.

Zatímco příprava na první plnohodnotnou sezónu v mistrovství světa probíhala poněkud utajeně, tak druhý továrnou Yamaha podporovaný tým GRT manažera Mirka Giansantiho se prezentoval v Jerezu.

Naopak Kallio Racing absolvoval čtyřdenní roll-out na okruhu Cartagena a jak je na tom konkurenčně v porovnání s ostatními týmy, zjistíme až na Phillip Islandu, kde budou za 10 dní oficiální testy, kterých se pochopitelně Kallio Racing také zúčastní.

Foto: Libor BedřichLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama