Vyhraje doma Valentino Rossi?

V posledních dvou závodech královské kubatury MotoGP sice Valentino Rossi vždy Marca Marqueze porazil, ale získal na něho pouhých 7 bodů. Takže nedaleko od okruhu v Tavullii žijící Rossi stále ztrácí na Španěla dva vítězné závody, tedy 50 bodů.

Mistr světa 2013 a 2014 letos jezdí velmi takticky a proto má i po GP Velké Británie dostatečný bodový náskok. Jako jediný z pilotů královské kubatury bodoval ve všech dosavadních odjetých závodech a jelikož pouze jednou bodově zkolaboval (ve Francii dojel za pouhé 3 body), tak to budou mít jeho soupeři v poslední třetině šampionátu hodně obtížné, nemohou si totiž dovolit na rozdíl od něho ani jednu chybu.

Zatímco lokalmatador a vítěz z Misana 2014 Valentino Rossi skončil v posledních dvou závodech vždy na bedně, tak Jorge Lorenzo na ni stál od Mugella pouze jednou! a v 6 posledních závodech si úřadující mistr světa na své konto připsal jen hubených 31 bodů!

Tak suverénní vítězství Mavericka Vinalese v Silverstone způsobem start - cíl snad nečekal vůbec nikdo, ale bylo více než zasloužené.

Kromě Vinalese se Suzuki je doslova objevem posledních závodů Cal Crutchlow. Ten nejen vyhrál mokrý závod v Brně, ale doma v Silverstone skvělým způsobem pozávodil v přímém souboji na suchém povrchu jak Rossiho, tak Marqueze. A v posledních čtyřech závodech skončil třikrát v Top-3.

Pravidelně ale dokáže bodovat i Dani Pedrosa, zatímco oba tovární jezdci Ducati Iannone a Dovizioso jsou sice hodně rychlí, ale tuto svou rychlost zatím nedokáží proměňovat v pravidelná pódiová umístění.

Velmi milým překvapením sezóny 2016 jsou naopak oba satelitní piloti s motocykly Ducati, Hector Barbera a Eugene Laverty, zatímco určitým zklamáním jsou výkony a umístění Pola Espargara a především nyní zraněného Bradleyho Smithe.

Místo zraněného francouzského pilota Lorise Baze - dvojnásobná zlomenina nohy - pojede v týmu Avintia Ducati aktuální pilot z WorldSBK Španěl Xavi Forés. Pro 30letého Forése to bude jeho premiéra v MotoGP.