Vítězem Trophy BMW Skot Ben Young, Prášek v Top-5

Vítězem Race Trophy BMW Motorrad Motorsport 2021 se stal Skot Ben Young, v Top-5 se ale umístil i český zástupce Michal Prášek.

Kvůli pandemii se letos nekonalo slavnostní vyhodnocení, takže první cenu, motocykl BMW M 1000 RR, převzal vítězný Ben Young ve své domovině od BMW Motorrad Canada.

Race Trophy BMW se zúčastnili a bodovali v ní jezdci z celkem 21 zemí Evropy, Ameriky, Asie a Oceánie. Ti všichni závodili s motocykly 1000 RR a BMW S 1000 RR v národních šampionátech a pomocí daného bodového koeficientu získali body za vítězství a pódiová umístění.

Skot Ben Young (žijící už určitou dobu v Kanadě) vyhrál Race Trophy 2021, když ve všech sedmi závodech CSBK dokázal dojet na stupně vítězů (1x vyhrál, 5x druhý a 1x třetí) a získal 84,86 Race Trophy-bodů. Tím těsně porazil Itala Roberto Tamburiniho, který v Italian National Trophy 1000 získal celkem 84,00 bodů, třetí skončil Francouz Alexandre Leleu s 76,86 body, které si vyjel v French European Bikes Championshipu.