Vítězem RBRC Alonso

Tradičně s tím, že se jedná o první evropský závod Grand Prix, byl na okruhu «Autodromo Internacional do Algarve» v Portimao zahájen také nejvýznamnější závodní seriál pro motocyklové talenty, tedy Red Bull Rookies Cup.

Senzační Pole Position si vyjel Rookie Brazilec Diogo Moreira, spolu s ním uvidíme v první řadě startovního roštu ještě dva Španěly Alexe Millana a Davida Muňoze. Red Bull Rookies Cup, Portimao, pořadí na startu: 1. Moreira, 1:51,561 min., 2. Millan, +0,185 sec.; 3. Muňoz David, +0,229; 4. Uriarte, +0,399; 5. Alonso, +0,510; 6. Holgado, +0,652.

26 jezdců ze 16 zemí odstartovalo na okruhu «Autodromo Internacional do Algarve» do 15. sezóny Red Bull Rookies Cupu, aby se pokusili jít ve stopách svých slavných předchůdců, jakými byli Joan Mir, Johann Zarco, Brad Binder nebo Jorge Martin, a kteří se přes Red Bull Rookies Cup dostali až do MotoGP.

V závodě samotném vyhrál Kolumbijec Alonso suverénním způsobem před šesticí pronásledovatelů vedených Polesetterem Moreirou. Tento výsledek, tedy dva Jihoameričané na stupních vítězů a v celkovém pořadí v Top-2, se zapíše do historie Red Bull Rookies Cupu.