Victor Steeman: Jeho stav je nadále kritický

V nemocnici ve Faro bojují lékaři o život v závodě Supersport-300 těžce zraněného nizozemského jezdce Victora Steemana (22). Jeho rodiče jsou už na cestě ke svému synovi.

Důsledky havárie Victora Steemana ve třetím kole v T14 prvního závodu kubatury Supersport-300 během sobotního odpoledne v Portimao jsou daleko horší, než se původně zdálo.

Než byl dvaadvacetiletý Nizozemec převezen vrtulníkem do nemocnice ve Faru, lékařský personál na místě ho ošetřil a uvedl do indukovaného kómatu. Podle očitých svědků musel být dvakrát resuscitován a průdušnicí mu byla zavedena trubice, která mu umožnila umělé dýchání.

Jeho zranění hlavy jsou vážná: 22-letý jezdec byl v sobotu večer operován na hlavě.

Steeman je od roku 2019 stabilním členem šampionátu Supersport-300, kde závodil za Team Freudenberg KTM a MTM Kawasaki a během 42 závodů stál šestkrát na stupních vítězů, z toho pětkrát jako vítěz. Aktuálně je v šampionátu na druhém místě.