V BSB kraluje Yamaha

Zatímco jezdci šampionátu WorldSBK mají letní přestávku, tak britský šampionát běží na plné obrátky. Šestý závodní víkend BSB se stal svátkem Yamahy, když o stupně vítězů v jednotlivých jízdách se podělili Jason O’Halloran, Tarran Mackenzie a Bradley Ray. Netrpělivě očekávaný debut Tito Rabata se skončil totálním fiaskem.

Mistrovství britských Superbike hostovalo na okruhu v Thruxtonu. Už v sobotu se v Qualifying prosadil lídr šampionátu Jason O’Halloran s motocyklem McAMS-Yamaha a až za ním se umístili jezdci s motocykly BMW Peter Hickman a Andrew Irwin.

BENNETTS BRITISH SUPERBIKE CHAMPIONSHIP; Thruxton Race Circuit (Q2): 1- Jason O’Halloran – McAMS Yamaha – Yamaha YZF-R1 – 1’13.942; 2- Peter Hickman – FHO Racing BMW – BMW M 1000 RR – + 0.356; 3- Andrew Irwin – SYNETIQ BMW Motorrad – BMW M 1000 RR – + 0.462; 4- Glenn Irwin – Honda Racing UK – Honda CBR 1000RR-R – + 0.519; 5- Bradley Ray – RICH Energy OMG Racing Yamaha – Yamaha YZF-R1 – + 0.532; 6- Tarran Mackenzie – McAMS Yamaha – Yamaha YZF-R1 – + 0.568; 7- Lee Jackson – Cheshire Mouldings FS-3 Kawasaki – Kawasaki ZX-10RR – + 0.750; 8- Kyle Ryde – RICH Energy OMG Racing Yamaha – Yamaha YZF-R1 – + 0.763; 9- Luke Mossey – iForce Lloyd & Jones BMW – BMW M 1000 RR – + 0.890; 10- Danny Kent – Buildbase Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – + 0.904; 11- Rory Skinner – Cheshire Mouldings FS-3 Kawasaki – Kawasaki ZX-10RR – + 0.928; 12- Ryan Vickers – FHO Racing BMW with Attis Sports – BMW M 1000 RR – + 0.939; 13- Tom Sykes – MCE Ducati Racing Team – Ducati Panigale V4 R – + 0.950; 14- Leon Haslam – VisionTrack Kawasaki – Kawasaki ZX-10RR – + 1.056; 15- Tommy Bridewell – Oxford Products Racing – Ducati Panigale V4 R – + 1.128; 16- Chrissy Rouse – Crowe Performance – BMW M 1000 RR – + 1.139; 17- Christian Iddon – Buildbase Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – + 1.361; 18- Ryo Mizuno – Honda Racing UK – Honda CBR 1000RR-R – + 1.769

Pořadí na gridu: 1- Jason O’Halloran – McAMS Yamaha – Yamaha YZF-R1; 2- Peter Hickman – FHO Racing BMW – BMW M 1000 RR; 3- Andrew Irwin – SYNETIQ BMW Motorrad – BMW M 1000 RR; 4- Glenn Irwin – Honda Racing UK – Honda CBR 1000RR-R; 5- Bradley Ray – RICH Energy OMG Racing Yamaha – Yamaha YZF-R1; 6- Tarran Mackenzie – McAMS Yamaha – Yamaha YZF-R1; 7- Lee Jackson – Cheshire Mouldings FS-3 Kawasaki – Kawasaki ZX-10RR; 8- Kyle Ryde – RICH Energy OMG Racing Yamaha – Yamaha YZF-R1; 9- Luke Mossey – iForce Lloyd & Jones BMW – BMW M 1000 RR.

V sobotu se konal na okruhu ležícím na jihu Anglie SprintRace na 15 kol, který vyhrál Australan O’Halloran, za ním skončili jeho značkoví kolegové Tarran Mackenzie a Bradley Ray. Náskok v cíli měl vítěz 0,9 sekundy, Mackenzie a Ray obsadili druhé a třetí místo a mezi nimi rozhodovala cílová kamera.

O’Halloran potom v neděli vyhrál druhý víkendový závod a zajistil si jako první jezdec účast v Showdownu, tedy mezi Top-8, kteří budou bojovat o titul britského šampiona.

Za O’Halloranem byli opět odmávnuti Mackenzie a Ray, které dělilo v cíli pouhých 0,165 sekundy. Peter Hickman a Lee Jackson (Kawasaki) dokompletovali Top-5.

V neděli odpoledne se konal poslední závod a opět se na stupně vítězů postavili O’Halloran, Mackenzie a Ray, Úřadující šampion BSB vyhrál před Rayem o 0,019 sekundy a získal tak třetí letošní vítězství.

Fiaskem skončila britská premiéra bývalého pilota MotoGP Tito Rabata. Ten v kvalifikaci obsadil předposlední místo se ztrátou 3,3 sekundy, v závodě skončil dvakrát poslední a ve třetí jízdě nedojel.

V šampionátu vede po 18 ze 33 závodních jízd O’Halloran s náskokem 24 bodů na Raye. Třetí je Lee Jackson, přičemž jezdec s motocyklem Kawasaki ztrácí 119 bodů. Rory Skinner (Kawasaki), Glenn Irwin (Honda), Kyle Ryde (Yamaha), Mackenzie a Tommy Bridewell (Ducati) jsou aktuálně mezi postupujícími Top-8.