Určí už Malajsie letošního mistra světa?

Do hry o titul mistra světa mezi Zarcem a Rinsem se vítězným doublem v Motegi a na Phillip Islandu přihlásil zkušený harcovník Grand Prix Thomas Lüthi.

Úřadující mistr světa Zarco vede nyní o 22 bodů před Lüthim a o 25 bodů před Rinsem, a rozdělovat se bude ještě 50 bodů.

Ačkoliv je tedy náskok úřadujícího mistra svět Zarca celkem dostačující, tak statistika hovoří pro Lüthiho: Zatímco Rins získal v posledních pěti závodech Grand Prix 39 bodů a Zarco 45, tak Lüthi jich nasbíral 98, tedy víc než oba dva jeho největší rivalové dohromady.

Jinak 2015 vyhrál v Sepangu Zarco před Lüthim, zatímco Rins nedojel pro pád, když spadl v polovině závodu z P3.

Ze souboje o titul mistra světa už úplně vypadl Sam Lowes, ten více padá než dojíždí a ve druhé polovině šampionátu uviděl pouze dvakrát! cílovou šachovnici, takže v celkovém pořadí ho už přeskočil Franco Morbidelli a on sám bude ještě muset bránit své umístění v Top-5, když Takaaki Nakagami na něho ztrácí pouhé 3 body.

Právě 21letý Říman Morbidelli má ještě teoretickou šanci na titul, když na lídr Zarca ztrácí 49 bodů a rozdělovat se jich bude ještě 50.

Miguela Oliveiru - zlomená pravá klíční kost v Aragónu - nahradí v Sepangu, stejně jako při GP Austrálie, 19letý Ital Alessandro Nocco.

S wild-card opět uvidíme lokalmatadora Ramdana Rosliho v týmu Petronas AHM Malaysia, který bude pilotovat motocykl Kalex s číslem #93.

Vloni zde vyhrál po tvrdém souboji Zarco těsně před Lüthim (+0.598), ovšem to už byl mistrem světa 2015. Stupně vítězů pak dokompletoval Jonas Folger.