Tragédie v Brazílii při SBK

23-letý brazilský jezdec Matheus Barbosa (Kawasaki ZX-10R) přišel o život při brazilském šampionátu Superbike ve vjezdu do zatáčky Juncao (T13). Podařilo se mu zabránit havárii, ale po projetí únikovou zónou narazil do stožáru, který držel bariéru. Závod byl okamžitě zastaven.

Je to během dvou let na okruhu Interlagos už třetí smrtelná havárie, před ním přišli o život Maurice Paludete a Danilo Berto.

Tato trať na předměstí San Paula je pro motocyklové závody příliš nebezpečná, neboť na mnoha místech nejsou okolo okruhu vůbec únikové zóny. Přesto se zde konají národní mistrovské závody.

Matheus Barbosa byl úřadujícím mistrem Brazílie v kubatuře Supersport. A byl velmi věřícím člověkem, na své helmě měl emblém Ježíše Krista.

Tento závod byl pátým podnikem «SBK Pro», tedy závodní série ve které to zkoušel i Anthony West, ačkoliv byl v dopingovém trestu.