Reklama

To není pohádka, ale opravdový příběh!

Neustále se v motoristickém sportu objevují příhody, které se zdají být spíše pohádkami nebo zázraky. Něco takového potkalo italského jezdce Andreu Mantovaniho, který poprosil o espreso a nyní může jet MS-Superbike. A zde je jeho příběh:

Motocyklový závodník Andrea Mantovani sdílel při jednom víkendu «Track-Day» svůj box s krajanem jménem Vincenzo Scandizzo a nevěděl, že se jedná o hodně bohatého muže a zároveň šéfa firmy Planet Contract. Tato firma vyrábí luxusní nábytek a sama ho instaluje do hotelů, na jachty nebo do vil.

Mantovani poprosil Scandizza, zda by nemohl dostat jedno presso. Odpověď zněla: Samozřejmě, a z jmenovaného závodního kolegy se «vyklubal» neuvěřitelně příjemný člověk.

A následující pokračování tohoto příběhu zní doslova jako pohádka: Scandizzo koupil od týmu Puccetti Racing superbikový motocykl Kawasaki, s kterým Toprak Razgatlioglu 2019 vyhrál dva závody WorldSBK a celkem 13x dojel v Top-3.

Na snímku je tento motocykl ještě v barvách Elf, ovšem při prvních závodech pojede Mantovani ve speciální designu Planet-Contract.

Mantovani bude jako přípravu absolvovat dva testy v Mugellu a v Misanu a koncem července se s wild card postaví na start závodu v Assenu. S technickou pomocí Puccetti Racing to bude jeho superbiková premiéra, zřejmě potom pojede i v Jerezu.

V šampionátu MotoE byl 26-letý Mantovani odmávnut jako osmý v Jerezu, v celkovém pořadí je tento jezdec závodící za Gresini Racing až na P16.

V kubatuře Superstock-1000 absolvoval v letech 2016 až 2018 celkově 12 závodů s motocykly Yamaha a Aprilia, dvakrát byl odmávnut v Top-5.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama