Reklama

Suzuki končí koncem roku 2022 závodění v MotoGP!

Neuvěřitelná zpráva se dnes prohnala doslova jako bouře těsně před koncem testů paddockem MotoGP na okruhu «Circuito de Jerez - Angel Nieto»

„Management Suzuki v Hamamatsu rozhodl o ukončení závodění této značky v «premier class» - MotoGP - po sezóně 2022.“

Tovární jezdci Joan Mir (mistr světa MotoGP 2020 - aktuálně šestý) a Alex Rins (aktuálně čtvrtý) se tak musí poohlédnout po novém pracovním uplatnění.

Jen upřesňuji, že vloni byla podepsána nová pětiletá smlouva mezi Suzuki Motor Company a promotérem mistrovství světa Dorna-Sports S.L.

Čeká se na oficiální vyjádření k celé záležitosti: Tiskovou zprávou by se měli vyjádřit oba týmoví manažéři Shinichi Sahara a Livio Suppo, když především Ital Suppo byl překvapen a nedokázal se k tomuto příběhu vůbec vyjádřit a okomentoval to jako: „Blesk z čistého nebe“.

Značka Suzuki byla v tomto šampionátu vždy hodně nejistým kandidátem. V šampionátu WorldSBK nezávodí Suzuki už hodně dlouho; v MotoGP skončila Suzuki po roce 2011, když se 2012 začalo místo s motocykly o objemu 800 ccm závodit se stroji 1000 ccm. Kreativní přestávka v MotoGP do roku 2015 byla využita k vývoji nového motoru: Místo nepovedeného motoru V4 byl vyvinut řadový čtyřválec.

V posledních sezónách měl tým Suzuki Ecstar nejlepší jezdecký pár: Joan Mir vyhrál MS 2020 po svém překvapivém vítězství ve Valencii, Alex Rins vyhrál s motocyklem Suzuki GSC+X-RR tři závody Grand Prix (2019 a 2020) a kromě toho stál ještě 12x na stupních vítězů.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama