Simulaci závodu MotoE vyhrál Spinelli

Ke konci testu MotoE na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya» se dnes uskutečnil simulační závod, který vyhrál Nicholas Spinelli před Randy Krummenacherem. Nejlepší čas na testech zajel Eric Granado.

První letošní mistrovské body se budou rozdělovat 13. května během dvou závodních jízd. Dnes se konaly první letošní závod, i když pouze simulační.

Po sedmi kolech byl jako vítěz odmávnut v cíli Nicholas Spinelli z týmu Pons Racing 40. O druhé místo se prosadil Randy Krummenacher, když porazil Spinelliho týmového kolegu Mattiu Casadeie, který vyhrál simulaci Qualifying.

Mimochodem: V závěrečném čtvrtém tréninku ve středu zajel nový rekord okruhu Granado za 1:47,221 min. Tento výkon je o 3 sekundy rychlejší než dosavadní čas se strojem «Energica»; zároveň i rychlejší než All-Time-Lap-Record z MS-Moto3 patřící Gabrielu Rodrigovi, jenž při GP-Catalunya 2021 dokázal zajet 1:47,597 min.