Šampionát MotoE vede Zaccone

Po španělském Jerezu pojedou letos podruhé o mistrovské body ve francouzském Le Mans také piloti s jednotnými elektrickými motocykly Energica.

Na čele šampionátu je Ital Alessandro Zaccone (Octo Pramac MotoE), který vyhrál v Jerezu. Na stupních vítězů ho doplnili Švýcar Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP) a španělský obhájce titulu Jordi Torres (Pons Racing 40). Nejrychlejší jezdec celého startovního pole Eric Granado (One Energy Racing) z Brazílie - vedl v závodě až do svého pádu v 5. kole (předtím zajel nový rekord okruhu výkonem 1:47,473), ale po crashi se vrátil na trať a závod dokončil jako 13.

Španělka Maria Herrera (24 let) se v přestávce mezi Jerezem a Le Mans podrobila operaci na svém pravém zápěstí - «Armpump» -, když byla operována Dr. Angelem Villamorem v Madridu.

World Cup MotoE; stav po 1. závodě: 1. Zaccone, 25 bodů, 2. Aegerter, 20, 3. Torres, 16, 4. Casadei, 13, 5. Pons, 11, 6. Ferrari, 10, 7. Okubo, 9, 8. Mantovani, 8, 9. Herrera, 7, 10. Hernandez, 6.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama