Rueda vítězem Red Bull Rookies Cupu 2022

Letošní juniorský mistr světa Moto3 Španěl José Rueda si při sezonním finále ve Valencii zajistil i celkové vítězství v Red Bull Rookies Cup 2022, vice-šampionem se stal Collin Veijer a dnešním vítězstvím skončil Maximo Quiles celkově jako třetí.

V posledním závodě Red Bull MotoGP Rookies Cupu 2022 došlo k Showdown mezi José Ruedou a Collinem Veijerem, oba dva dělilo před finálovým závodem 15 bodů.

Pole-Position získal v pátek na okruhu Circuit Ricardo Tormo Španěl Angel Piqueras a v pátek dokázal z této pozice vybojovat druhé místo.

Teenageři s jednotnými motocykly KTM RC 250 R předvedli opět velmi těsné souboje, 7 kol před koncem vypadl ze hry o vítězství O´Gorman po pádu.

14-letý Maximo Quiles vyhrál sobotní závod, podium dokompletovali Angel Piqueras a Luca Lunetta.

Sedmé místo v cíli stačilo Ruedovi k celkovému vítězství a tak se 16-letý Španěl stal během jednoho týdne dvojnásobným šampionem, když vyhrál jak šampionát JuniorGP, tak Red Bull Rookies Cup. Nizozemec Collin Veijer byl odmávnut na 6. místě a stal se vice-šampionem.

10. Buchanan, + 9,946

Konečné pořadí Red Bull MotoGP Rookies Cupu 2022: 1. Rueda 224 bodů. 2. Veijer 210. 3. Quiles 189. 4. Piqueras 184. 5. Lunetta 150. 6. Buasri 126. 7. Salmela 122. 8. O’Gorman 109. 9. Farioli 93. 10. Voight 91.