První podium Kornfeila? Body pro Haniku?

Jihoafričan Brad Binder sice dojel při GP Rakouska až na druhém místě, ale znamenalo to pro něho zvýšení bodového náskoku na čele šampionátu, neboť Navarro havaroval a Fenati byl z týmu Sky Racing Team VR46 pro zbytek sezóny vyhozen.

Romana Fenatiho nahradí na Masarykově okruhu jeho krajan Lorenzo Dalla Porta, zatímco zda vůbec pojede v Brně třetí jezdec průběžného pořadí, se také možná rozhodne až během čtvrtka.

Za už jmenovanou trojicí Binder, Navarro a Fenati jsou seřazeni další tři zástupci Apeninského poloostrova v pořadí Bagnaia, Bulega a Bastianini. Překvapivý, ale zasloužený vítěz z Rakouska Mir je sedmý, a za ním další dva Italové Di Giannantonio s Antonellim.

Jakub Kornfeil se drží celou sezónu v Top-10 celkové klasifikace a v Brně by si toto umístění určitě chtěl udržet, navíc první pódiové umístění a k tomu ještě na České Grand Prix, to by byl nejen pro něho, ale i pro všechny české fanoušky opravdový dárek k jeho 120. startu v MS.

S wild card zde vyrazí do domácího závodu lokalmatador Karel Hanika, s motocyklem KTM už dvakrát v Brně startoval, takže rozhodně nejde do neznáma. Mistrovské body by se mu rozhodně hodily...