Potvrzeno: Alonso Lopez místo Fenatiho

Závodění v Moto2 Itala Romano Fenatiho (26) se podruhé v jeho závodní kariéře skončilo předčasně, majitel týmu SpeedUp Luca Boscoscuro nasadí vedle Fermína Aldeguera (17) od následující Grand Prix v Le Mans Alonso Lópeze (20).

V týmu Luca Boscoscura je to už podruhé, co byl během půl roku vyměněn jezdec s motocyklem Speed-up. Po pouhých šesti odjetých závodech Grand Prix byl «odejít» stabilní pilot: Vloni to byl v září Yari Montella, který musel uvolnit volné místo pro Fermína Aldeguera, nyní tedy Romano Fenati.

Po privátním testu na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya na konci minulého týdne, dostane nyní šanci Alonso López, který byl vloni v ME-Moto2 týmovým kolegou pozdějšího mistra Evropy Aldeguera v týmu «Boscoscuro Talent Team-Ciatti»: López vyhrál dva závody a stal se vícemistrem Evropy. V MS 2021 jel za Boscoscuro jako náhradník. Na motocyklu Kalex týmu Sita Ponse závodil jako náhradník místo Garza a na Grand Prix Německa na Sachsenringu obsadil 20-letý Lopez z Madridu v cíli P12.

Stav MS jezdců po 6 z 21 Grand Prix: 1. Vietti 100 bodů. 2. Ogura 81. 3. Arbolino 70. 4. Canet 69. 5. Roberts 57. 6. Schrötter 47. 7. Chantra 45. 8. Navarro 45. 9. A. Fernandez 44. 10. Lowes 35. 11. Bendsneyder 34. 12. Dixon 32. 13. Arenas 29. 14. Alcoba 28. 15. Acosta 20. 16. Aldeguer 18. 17. Gonzalez 16. 18. Beaubier 16. 19. Baltus 15. 20. Fenati 7. 21. Rodrigo 6. 22. Zaccone 6. 23. Ramirez 5. 24. Kubo 4. 25. Salac 4. 26. Kelly 3. 27. Manzi 3. 28. Dalla Porta 1.