Pecco Bagnaia vyhrál Race of Champions

Zatímco skoro všichni piloti MotoGP si užívají letní přestávku, tak «Ducatisti» měli dnes v Misanu na programu «Race roku»: Vyhrál Bagnaia, Marini a Bezzecchi ho doplnili na stupních vítězů.

Při «Lenovo Race of Champions» závodili jezdci Ducati z MotoGP- a MS-Superbike na stejných motocyklech Panigale V4S. K nim je nutno připočítat ještě Danilo Petrucciho z MotoAmerica.

Byl to highlight «World Ducati Week». Po kvalifikaci si jezdci vyjeli následující pořadí na roštu:

Jen pro zajímavost: Bagnaia zajel čas 1:36,0 min. Jeho All-Time-Rekord na MotoGP-Bike má na okruhu Misano World Circuit hodnotu 1:31,065 min.

Bagnaia, Bezzecchi, Pirro řada 1;
Marini, Bastianini, Zarco řada 2;
Miller, Martin, Rinaldi řada 3;
Bassani, Di Giannantonio, Bernardi řada 4;
Petrucci, Philipp Öttl, Bautista řada 5.

Pak následovali jezdci s motocykly Panigale V2 – Spinelli, Caricasulo, Max Kofler, Fuligni a Oli Bayliss. Nicolò Bulega se necítil úplně zdráv a nestartoval stejně jako De Rosa po pádu v tréninku.

Po italské národní hymně byl krátce po 17:30 hod. zahájen zahřívacím kolem závod, do kterého nejlépe odstartoval Bagnaia, za ním následovali Marini, Miller, Bezzecchi a Rinaldi.

Bagnaia jezdil časy 1:36, nejrychlejší kolo za 1:35,886 min, vítěz prvního ročníku v sezóně 2018 Pirro havaroval. O P2 bojovali Marini a Bezzecchi.