Reklama

Ondřej Vostatek byl v Portimau opět v Top-15

3. – 4. října 2021 se přesunul šampionát World SBK ze Španělska do Portugalska a s ním také český jezdec Ondřej Vostatek, který dostal možnost startovat opět na divokou kartu v kategorii Supersportů.

Na trati v Portimau se mu dařilo. Dokázal v konkurenci zkušených jezdců vybojovat další bod za 15. místo a navázal tak na úspěchy při své premiéře z Mostu.

Hned od prvních tréninků se Ondřej cítil na své oblíbené trati skvěle a motocykl fungoval podle plánu. V úvodu prvního tréninku zajel Ondra 11. nejlepší čas a tak s týmem řešili pouze malé detaily v nastavení. Ve druhém tréninku se zrychlilo a tak tým s Ondrou zkoušel změny v nastavení převodu a hledali ten, který Ondrovi bude nejvíce vyhovovat. V kvalifikaci zajížděl Ondra časy kolem 15. místa. Nakonec skončil na 19. pozici se ztrátou 1,5 vteřiny na prvního jezdce.

V prvním závodě dobře odstartoval a držel se ve skupině bojující o 16. místo. Postupně se probojoval do vedení této skupiny a soupeřům trochu poodjel. To už kontroloval 15. pozici. Tři kola před cílem ho dotáhl jeden ze soupeřů a začal tuhý boj. V posledním kole soupeř Ondru předjel na rovince ze slip streamu. Ondřej však nic nevzdával a zaútočil v sedmé zatáčce. Podařilo se mu dostat zpátky na 15. pozici, kterou nakonec v cíli těsně uhájil a připsal si další mistrovský bod.

Nedělní ráno přišel déšť a změna podmínek, které si mohl Ondřej vyzkoušet ve warm upu. Snažil se najít především jistotu a dobrý pocit na motocyklu, připravit se na možný mokrý závod. Nakonec se počasí zlepšilo a trať do závodu postupně oschla. Místy však na trati zůstala mokrá místa. Díky tomu se celé startovní pole přesunulo po startu do první zatáčky na venkovní suchou část trati a Ondřej se propadl na předposlední místo. Po pár kolech se postupně probojoval zpátky na svou pozici a soupeřům po té na 17. místě poodjel. V závěru závodu ale musel o 17. příčku opět bojovat se zkušeným soupeřem. V posledním kole jel Ondra na 18. pozici a zkoušel se znovu dostat dopředu. Tentokrát mu ale nevyšel ideální výjezd v předposlední zatáčce a závod dokončil na 18. místě.

Ondřej Vostatek k závodům dodal: „Myslím, že po těžkém víkendu v Barceloně a frustraci z Jerezu se nám tento víkend opravdu vydařil. Motocykl mi fungoval výborně a s každým najetým kolem se mi dařilo zlepšovat svoje časy. Podařilo se mi získat další bod, takže je to pro mne motivace do další práce. Ve druhém závodě jsem začal asi moc opatrně, takže jsem se musel znovu prokousávat dopředu a chvíli to trvalo. Na body to už nevyšlo, což mě trochu mrzí. Ale jsou to pro mě další zkušenosti a rezervy tam myslím ještě jsou. Závěrem bych chtěl moc poděkovat týmu za skvělou práci, Lukášovi Peškovi a rodině za podporu a taky všem, kteří mi umožnili tady být. Díky moc!“

Stav šampionátu WorldSSP: 1. Dominique Aegerter Yamaha 354 bodů 2. Steven Odendaal Yamaha 300 3. Manuel Gonzalez Yamaha 249 4. Philipp Öttl Kawasaki 232 5. Jules Cluzel Yamaha 191 6. Luca Bernardi Yamaha 161 7. Federico Caricasulo Yamaha 142 8. Randy Krummenacher Yamaha 140 9. Raffaele De Rosa Kawasaki 137 10. Can Öncü Kawasaki 127 11. Niki Tuuli MV Agusta 112 12. Hannes Soomer Yamaha 72 13. Christoffer Bergman Yamaha 47 14. Peter Sebestyen Yamaha 44 15. Marc Alcoba Yamaha 40 16. Kevin Manfredi Yamaha 36 17. Marcel Brenner Yamaha 26 18. Galang Hendra Yamaha 24 19. Vertti Takala Yamaha 23 20. Simon Jespersen Yamaha 22 21. Yari Montella Yamaha 16 22. Andy Verdoia Yamaha 14 23. Glenn Van Straalen Yamaha 13 24. David Sanchis Yamaha 12 25. Patrick Hobelsberger Yamaha 11 42. Ondrej Vostatek Yamaha 2Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama