North West 200 poznamenán smrtelnou nehodou Mitchell-Thomase

Letošní tradiční závod North West 200 byl poznamenán smrtelnou nehodou talentovaného britského jezdce Malachi Mitchell-Thomase, po této nehodě byly další závody zrušeny.

Malachi Mitchell-Thomas byl považován za vycházející hvězdu Road Racingu. Ovšem 19letý Brit z Boltonu se bohužel zabil při svém prvním velkém mezinárodním závodě.

V září minulého roku vyhrál Malachi Mitchell-Thomas suverénně závod Senior Manx Grand Prix, v Junior Manx Grand Prix prohrál o pouhých 1,8 sec. s domácím Billy Redmaynem.

Při národních závodech irského šampionátu vyhrál letos bývalý jezdec Supermoto v Mid Antrimu oba závody Supersport- a také závod Superbike. V Tandragee a Cookstown se tento Youngster prosadil opět do Top-3, když se nezalekl ani Williama Dunlopa nebo Ryana Farquhara.

Ve čtvrtek minulý týden obsadil Mitchell-Thomas při svém debutu na závodě North West 200 čtvrté místo, když na P3 mu chybělo pouhých 1,4 sec.

Havárie Mitchell-Thomase, který byl přezdíván jako Guy Martin jr. se udála na stejném místě, kde těžce havarovali ve čtvrtek Ryan Farquhar a Daniel Cooper . Přes veškerou lékařskou pomoc podlehl teprve 19letý Brit svým těžkým zraněním přímo na místě.

Tragický detail na okraj: Také Billy Redmayne, považovaný za stejný talent jako Mitchell-Thomas, tragicky havaroval před několika týdny při závodě Scarborough.

Dalším vítězstvím na North West 200 má nyní Severní Ir Alastair Seeley na svém kontě už 17 prvních míst. Druhý dojel Martin Jessopp a třetí Peter Hickman. Čech Marek Červený obsadil P13.

Výsledek Supersport 2: 1. Alastair Seeley, Kawasaki, 6 kol za 27.39,302. 2. Martin Jessopp, Triumph, +6,589 sec.; 3. Peter Hickman, Kawasaki, +14,642 sec.; 4. Malachi Mitchell-Thomas, Honda; 5. Dean Harrison, Kawasaki; 6. Lee Johnston, Triumph; 7. James Hillier, Kawasaki; 8. John McGuinness, Honda; 9. Christian Elkin, Triumph; 10. Paul Jordan, Honda;... 13. Marek Červený (CZ), Kawasaki.

Na cestě ke třetímu letošnímu vítězství udělal Alastair Seeley v závodě Superstocků velkou jezdeckou chybu, kterou využil k vítězství Ian Hutchinson. Náš Petr Bičiště do závodu nenastoupil.

Výsledek Superstock 1: 1. Ian Hutchinson, BMW 5 kol za 22.07,389; 2. Peter Hickman, Kawasaki, 0,615 sec.; 3. Alastair Seeley, +0,767 sec.; 4. Michael Rutter; 5. Michael Dunlop; 6. Lee Johnston; 7. Gary Johnson; 8. Jeremy McWilliams, všichni BMW; 9. Horst Saiger (A), Kawasaki; 10. Gary Johnson, BMW.

V prvním závodě Superbike - po havárii Bruce Ansteyho byl závod přerušen - vyhrál Michael Dunlop. Český jezdec Petr Bičiště obsadil P19.

Výsledek Superbike 1: 1. Michael Dunlop, 4 kola za 17.37,556; 2. Ian Hutchinson, 5,206 sec.; 3. Michael Rutter, +5,524 sec.; 4. Peter Hickman; 5. Lee Johnston, všichni BMW; 6. John McGuinness; 7. Conor Cummins, oba Honda; 8. Alastair Seeley; 9. Didier Grams (D); 10. Jeremy McWilliams, všichni BMW. ... 19. Petr Bičiště (CZ), BMW.