Reklama

News z Moto3

Pomalu se nám také rýsuje startovní rošt na sezónu 2022 i pro kubaturu Moto3. A co je tedy nového, podívejme se na některé už potvrzené přestupy a také na některé očekávané transfery.

Hodně pilotů z Moto3 pošilhává na sezónu 2022 po Moto2, někteří už mají smlouvy s novými týmy; například: Lídr šampionátu Pedro Acosta, Sergio Garcia, Romano Fenati, Dennis Foggia. Končí tým Petronas Sprinta Racing, za který letos závodí John McPhee a Darryn Binder. A končí i Gresini Racing, místo něho bude na startovním roštu nová stáj MTA manažera bývalého pilota Grand Prix Alessandra Tonucciho - s motocykly KTM, jezdci zatím nebyli oznámeni.

Za úspěšný tým Red Bull KTM-Ajo pojede 2022 Jaume Masia, k němu přibude celkový vítěz Red Bull Rookies-Cupu, aktuálně to vypadá na Davida Alonsa.

Sterilgarda Max Racing Team majitelů Petera Öttla a Maxe Biaggiho prodloužila kontakt s «Pierer Mobility AG» o dva roky, místo Romano Fenatiho a Adriana Fernándeze se rýsuje tato sestava: Ayumu Sasaki a John McPhee (kvůli věku to bude jeho poslední sezóna v Moto3).

Gaviota GASGAS-Moto3-Team od Aspara Martineze by chtěl závodit s dvojicí Daniel Holgado a Izan Guevara, aktuálně druhý jezdec šampionátu Sergio Garcia odchází do nové stáje Aspar-GASGAS-Moto2-Team.

Japonec Tatsuki Suzuki jedná s týmem Leopard Honda, kde by měl nahradit Dennise Foggiu . Suzuki závodí od sezóny 2017 za SIC58 Squadra Corse Honda, 2019 vyhrál Grand Prix Misano.

Red Bull KTM Tech3-Team majitele Hervé Poncharala bude pokračovat s 18-letým Turkem Denizem Öncüm, k němu přibude nějaký mladík z Rookies-Cupu, pravděpodobně aktuálně druhý David Muñoz (tomu ale při startu sezóny 2022 ještě nebude 16 let! - 6. března).

Gresini Racing končí své závodění v Moto3, svá dvě místa pronajme španělské stáji MTA. Tento tým nyní závodí v MSJ Moto3 jako Reale Avintia MTA Junior-Team – jezdci jsou Nicholas Spinelli a Raffaele Fusco.

Australský teenager Joel Kelso bude debutovat v Grand Prix a pojede v týmu Alana Broneca CIP – Green Power. Jeho týmovým kolegou zůstává letošní jezdec této stáje Kaito Toba z Japonska. 18-letý Kelso letos závodí v CEVu za AGR a dokázal zde jeden závod vyhrát. Rakušan Maximilian Kofler se tak musí poohlédnout po jiném týmu.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama