Komentáře k článku Největší soupeři Valentina Rossiho, Marc Marquez mezi ně nepatří zpět na článek →

  • Nepřihlášený Vlopa Čtvrtek 02.října 2025, 12:07

    No, asi je to fér. Od chvile, kdy do motoGP přišel Márquez, Rossiho SOUPEŘI, zůstali stejní - Lorenzo a Pedrosa. Márquez s výjimkou inkriminovanýho roku 2015 neměl konkurenci a byl odskocenej celýmu zbytku světa. Do jeho příchodu se dalo polemizovat, jestli titul získá Rossi, Stoner nebo Lorenzo, ale v momentě, kdy se objevil Marc, se z královský kubatury stala jednoznačná záležitost, a Rossi si pořádně neskrtl. Takže Rossiho opomenutí Marc nemusí brát jako urážku. Je to spíš opět Valeho klasická psyhologická hra, dokonce i takhle "na dálku" - snaha o to rozhodit oponenta v boji o co nejvyšší počet titulů. Reálně by to ale mělo být opačné; po většinu času, co Marc nastupoval proti Valemu, bylo naprosto jednoznačný, kdo má navrch, a Rossiho labutí píseň 2015 ani několik dalších pozdějšich vzájemných soubojů a incidentu z nich nedělá rivaly v pravém smyslu slova. Rossi na Márqueze prostě neměl. A jak se ukazuje, na špičkovým biku na něj nemá nikdo ani z nový generace.

    Reagovat
  • Nepřihlášený WS2000 Čtvrtek 02.října 2025, 14:29

    Tvůj názor, asi fanouška MM. Kdo v té době ale sledoval závody tak ví sám jak to bylo. Začalo to změnou pravidel kvůli němu (normálně tenkrát nováček nemohl rovnou do továrny) a pokračovalo prasárnama na dráze, za které nebyl na rozdíl od ostatních nikdy potrestán. Holt Španěl ve španělském šampionátu...

    Reagovat
  • Nepřihlášený asyn Čtvrtek 02.října 2025, 19:30

    Je to přesně tak jak píše Vlopa. Rossi dělal prasárny celou svou úspěšnou kariéru,Marquez se od něho v tomto nijak nelišil. Jak říká Zaby, Marquez se učil od nejlepšího.

    Reagovat
  • Nepřihlášený Stredin Čtvrtek 02.října 2025, 21:37

    Ještě nejmenoval Gibernaua

    Reagovat
  • Nepřihlášený Vlopa Pátek 03.října 2025, 11:53

    To WS2000: Nejsem fanouškem MM93. Naopak celý dětství a řekneme do konce jeho kariéry jsem fandil výhradně Valemu. Jak jsem si ale začal míň zaujatě projíždět uplynulý roky v motoGP, Vale mi v konečný fázi nepripadá o nic menší "krysák" než Marc. Kdo říká, že by si Rossi nikdy nedovolil, co Márquez, ať si vyjede pár epickejch soubojů s Gibernauem nebo se Stonerem,... I on dokázal do souboje nalítnout ve stylu: Buď uhneš, nebo vydrhni asfalt. Svý oponenty rád deptal skrze média a ačkoli je velká pravda, že kvůli Marcovi se ohýbaly pravidla, že svou agresivitou Rossiho prevysoval, atd., atd...., i Rossi měl svýho času v motoGP status nedotknutelný hvězdy; proč asi Honda v roce 2002 dala radši čtyřtakt Barrosovi a ne Capirossimu (nikdo předem nevěděl, že Barros pak zajede výsledky jaký zajel). V Lorrisovi tehdy viděli větší potenciální hrozbu pro Valeho. Všichni pořád omílají, že Márquez už od dob 125cc měl neférovou technickou výhodu (že mu tam zkrátka někdo něco prikouzlil pod kapotu)... A náhlej výkonnostni skok Yamahy v roce 2004 v tom případě není podezřelej?

    Reagovat
  • Nepřihlášený WS2000 Pátek 03.října 2025, 15:02

    Vlopa: Capirossi nedostal čtyřtakt, protože se vědělo, že následující rok půjde k Ducati, tak aby neměl zkušenosti a informace z Hondy. Rossi a spol věděli o změnách u Yamahy od Davide Brivia ještě než to podepsal, takže rozhodnutí tam jít to ovlivnilo. Ale zase je pravda, že Honda jako stroj byla stále lepší a že Yamahy byly čtyři a výsledky měl jen on. Rossi měl souboje s hodně jezdci ale kontakt při předjetí si troufnu říct měl snad jen s tím Settem a je pravda, že to zrovna prasárna byla. Narozdíl od Márqueze, který tak předjíždí od moto2 celkem často a ty souboje s Rossim je jen vrcholek ledovce. Stačí si občas přečíst rozhovory s jezdci, jak to berou a to dokonce i jezdci ze Španělska, třeba takový Mír...

    Reagovat
  • Nepřihlášený Klouda Sobota 04.října 2025, 22:20

    Do jakého týmu přestoupili z 250ccm Pedrosa nebo Lorenzo? Tenhle argument s ohýbáním pravidel pro Marca je hodně lichej...

    Reagovat
Přidat komentář:


Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama